xcounter
#

Австрія замовляє у Німеччини системи ППО, поставки стартують через два роки

2610
Фото — Rheinmetall
Фото — Rheinmetall

Йдеться про закупівлю майже чотирьох десятків систем у рамках модернізації парку колісних бронемашин Pandur австрійського війська

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримала від Австрії контракт на сотні мільйонів євро (точна сума не розголошується), який передбачає серед усього постачання новітньої системи протиповітряної оборони Skyranger, розповідає пресслужба німецької компанії. Поставки озброєння мають стартувати через два роки, у 2026.

Відзначається, що у цьому випадку Rheinmetall буде субпідрядником виробника транспортних засобів GDELS, що реалізує масштабний проєкт з модернізації парку колісних бронемашин Pandur австрійського війська. "Skyranger — це універсальне турельне рішення, яке можна встановлювати на різні автомобільні платформи, що підходять для цього, включно з 6x6 GDELS Pandur EVO", — відзначають у Rheinmetall.

Читайте також: Німецька Rheinmetall обіцяє, що завод в Україні буде виготовляти шестизначну кількість 155-мм снарядів

Отже, частина наявних машин Pandur в австрійському війську, а саме 36 одиниць, отримають башту Skyranger з 30-мм гарматою і ракетами, у цьому випадку йдеться про зенітні ракети Mistral. "Ми цінуємо довіру наших друзів і партнерів у Австрії. Ця система, розроблена у Швейцарії компанією Rheinmetall, зробить вирішальний внесок у покращення можливостей протиповітряної оборони спершу в Австрії, а потім і в інших країнах", — відзначив Армін Паппергер.

У Rheinmetall також нагадують, що у грудні 2023 року Австрія замовила комплексну модернізацію своїх 28 зенітних артилерійських систем Oerlikon GDF до рівня Skyguard Next Generation за понад пів мільярда євро зі строками виконання замовлення до лютого 2026 року.

Щодо комплексів Skyranger, то у Rheinmetall відзначають наступне: "Прорив Skyranger 30 в Австрії створює основу для подальшого просування в Європі. Найближчим часом очікуються замовлення від Німеччини та Данії, а після успішного укладення контракту на розробку — також з Угорщини.

Нагадаємо, цього місяця стало відомо, що Німеччина виділила 650 млн євро на закупівлю 19 систем Skyranger 30 у рамках масштабного проєкту NNbs, який передбачає заповнення прогалин у напрямку ЗРК малої та середньої дальності у німецькому війську.

Раніше Defense Express детально розповідав про можливості ракетно-гарматного комплексу Skyranger 30.

Читайте також: Rheinmetall купив румунську Automecanica Mediaş з прицілом на Україну