xcounter
#

Щоб підірвати Кримський міст, катери-камікадзе несли по 850 кг вибухівки

12488
Морський дрон-камікадзе Magura V5, липень 2023 року, стоп-кадр з репортажу CNN
Морський дрон-камікадзе Magura V5, липень 2023 року, стоп-кадр з репортажу CNN

Така операція вимагала не тільки спеціального планування, але й спеціальної переробки безпілотних катерів

Американський телеканал CNN опублікував новий репортаж, присвячений морським дронам-камікадзе України, та результативним атакам з використанням цієї зброї по "Кримському мосту" 17 липня 2023 року, по десантному кораблю ВМФ РФ "Оленегорский горняк" 4 серпня 2023 року та по танкеру військового призначення Sig 5 серпня 2023 року. Для цього репортажу були використані ексклюзивні кадри, надані Службою безпеки України.

Очільник СБУ Василь Малюк також дав свій коментар для цього репортажу, і звідти ми можемо дізнатись принципово важливі деталі. Для атаки на "Кримський міст" працівники спецслужби використали спеціальний варіант морських дронів під назвою SeaBaby, котрі несли бойову частину масою аж 850 кілограмів. Для атаки на "Оленегорский горняк" та Sig були використані катери-камікадзе із бойовою частиною 450 кілограмів.

Читайте також: Вбивче комбо дрона і касетного боєприпаса: як ЗСУ ефектно полюють на рашистів (відео)

Василь Малюк також наголосив, що варіант морських дронів під назвою SeaBaby був результатом багатомісячних робіт, які виконували лише спеціалісти СБУ. Водночас, сама атака на Кримський міст 17 липня 2023 року відбувалась у взаємодії із ВМС України.

Описані вище деталі є принципово важливими, бо вони розкривають наступні нюанси. Сам факт наявності на дроні SeaBaby настільки потужної бойової частини доводить, що цей катер-камікадзе отримав посилений корпус, що заодно заперечує версію, що для цієї атаки могли бути залучені "гідроцикли-камікадзе".

Еволюція морських дронів-камікадзе України станом на липень 2023 року на основі даних з відкритих джерел, ілюстративна інфографіка від H I Sutton

В свою чергу, факт використання катерів-камікадзе із бойовою частиною в 450 кілограм показує, що нарешті нашим конструкторам вдалось створити оптимальний варіант такої зброї, яка гарантує при влучанні критичні пошкодження кораблям, що стали цілями. Фото з пробоїною на десантному кораблі "Оленегорский горняк" розміром 4х3 метри це доводить наочно.

Відтак, можемо припустити, що саме такий варіант морських дронів-камікадзе саме із таким спорядженням тепер стане основним при виробництві та проведенні нових атак на морські цілі РФ.

Пошкоджений корабель "Оленегорский горняк" в сухому доці Новоросійська, зліва також видно масштаб пробоїни, серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Також важливо, що потужність наших морських дронів вдалось збільшити без помітного нарощення габаритів, та при збереженні відповідного рівня малопомітності для ворога.

Як раніше розповідав Defense Express, РФ могла "проспати" атаку морськими дронами по "Кримському мосту" 17 липня 2023 року саме тому, що наші катери-камікадзе мають вкрай малий розмір корпусу (орієнтовно в 5 метрів) та можуть йти в малошумному режимі. Це в сукупності приводить до того, що рашисти помічають наші морські дрони лише в притул до об’єкту чи корабля, що став ціллю для атаки.

Катер-камікадзе Сил оборони України, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: З’явилося відео епічного ураження з БПЛА російського "Метеорита", ЗСУ вщент знищили ворожу машину