xcounter
#

Що це за БПЛА Lord, Ruta та Hornet від Destinus, які нібито постачаються Україні

Зображення БПЛА Lord, Ruta та Hornet - відсутні
Зображення БПЛА Lord, Ruta та Hornet - відсутні
5481

БПЛА Lord нібито посилює ЗСУ вже майже рік, а Ruta та Hornet лише з початку 2024 року

Сили оборони України закуповують у Destinus, що заснована Михаїлом Кокоричем, який втік з путінської Росії та заснував у Європі дроновий стартап, декілька різноманітних безпілотних літальних апаратів.

Про це заявив сам Кокорич у коментарі французькому виданню Challenges, зазначивши, що щомісяця компанія постачає понад 100 великих дронів, а Україна є одним з головних замовників. При цьому зазначив, що продукція компанії постачається, як дрони подвійного призначення, що можуть бути використані, як цивільні, так й військові задачі.

Читайте також: Україна та Австралія обговорюють передачу Abrams та вертольотів Tiger: на скільки може бути правдою

Також видання наводить назви самих дронів та їх характеристики, з опорою на власні джерела повідомивши, що саме вони постачаються до України. З другого кварталу 2023 року - Lord, а з початку 2024 року - Ruta та Hornet.

БПЛА Lord, з огляду на опис, належить до гвинтових дронів, який має дальність польоту від 750 до понад 2000 км, а також в окремій конфігурації, може завдавати удари по наземних об'єктах. Також він може виконувати задачі розвідки, вести радіотехнічну розвідку або здійснювати радіоелектронну боротьбу.

БПЛА Ruta - вже реактивний дрон, який має дальність польоту у 300 км. Він може відігравати роль ударного дрона, вести розвідку, або використовуватись як мішень.

БПЛА Hornet - невеликий, вагою декілька кілограмів дрон, який призначений для перехоплення інших дронів, вести картографування території або працювати ретранслятором.

З боку Defense Express зазначимо, що жодного зображення, офіційних даних, тактико-технічних характеристик цих дронів немає. Взагалі сайт Destinus зараз не працює, а компанія більш відома проєктом цивільного гіперзвукового дрона з доволі фантастичними характеристиками та можливостями. За рахунок комбінованого турбопрямоточного водневого двигуна - підійматись у верхні шари атмосфери та розганятись до гіперзвуку.

У 2021 році демонстратор

, зі звичайними двигунами почав здійснювати дозвукові польоти.

Про польоти на водневому двигуні інформації немає, хоча компанія й демонструє відео з його статичними випробуваннями.

Повертаючись до Lord, Ruta та Hornet, то опис цих дронів прямо говорить, що вони значно простіші. Й тому більш реальні. Якщо прагматично подивитися на опис, то Lord може бути звичайним, хоча й доволі габаритним дроном на звичайному двигуні внутрішнього згорання. При цьому опис різноманітних можливостей є скоріше описом всіх варіантів навантаження.

Але необхідно зазначити, що поєднання в одному виробі можливостей дрона-камікадзе та розвідувального дрона - означає спробу схрестити абсолютно протилежні речі. Бо вимоги до одноразового апарату, який має здійснити один у своєму житті політ та до апарату, який призначений до довготривалої експлуатації абсолютно різні.

Щодо Ruta, то ключовим в описі є саме згадка про його роль у вигляді мішені. Це доволі логічний шлях перетворення дрона на камікадзе й виглядає доволі прагматичним проєктом. Як мінімум й в Україні відомо декілька дронів, які були конвертовані в ударні, якраз з дронів-мішеней.

Доволі цікавим може бути Hornet, який позиціонується, як зенітний дрон. Цей напрям цілком може бути доволі цікавий з огляду на можливу меншу вартість у порівнянні зі звичайними зенітними ракетами. Але все дуже залежить від реалізації, бо є приклад Roadrunner, який поки не відповідає критерію дешевизни. А також Coyote, який дуже швидко з дрона перетворився на зенітну ракету, втративши частину своїх переваг.

Читайте також: ЗСУ збили 11 Shahed-ів, ще як мінімум 7 не долетіли до цілей, на жаль, є влучання у критичну інфраструктуру