xcounter
#

Саудівська Аравія хоче бути учасником програми винищувача шостого покоління, але які є нюанси

6956
Зображення — BAE Systems
Зображення — BAE Systems

І хто з учасників висловив своє "проти" приєднання цієї країни до проєкту

Саудівська Аравія зацікавлена приєднатися до програми створення бойової авіації майбутнього GCAP (Global Combat Air Programme), в якій зараз беруть участь Велика Британія, Японія та Італія — втім, Королівство й тут просуватиме ідею локалізацію виробництва і вона буде пріоритетною для будь-якої угоди, повідомляє видання Breaking Defense з посиланням на власне джерело у промисловості.

Відзначається, що програма GCAP дійсно важлива для Саудівської Аравії і країна зацікавлена у винищувачах шостого покоління, тож зараз тривають серйозна дискусія — йдеться про перемовини з Великою Британією "та її партнерами", і відзначається, що "робимо хороші кроки вперед".

Читайте також: Саудівська Аравія купить в Південної Кореї ЗРК Cheongung-II на $3,2 млрд

Річ у тім, що ще у 2016 році Саудівська Аравія впевнено взяла курс на локалізацію виробництва при закупівлі озброєння та техніки за кордоном і тоді навіть заявлялося що "не буде жодної угоди по озброєнню" без "серйозної, гідної та важливої локалізації для Саудівської Аравії", цитують у Breaking Defense.

Наприклад, нещодавно стало відомо, що країна буде брати участь у виробництві окремих компонентів протиракетного комплексу THAAD і що було укладено контракти з декількома постачальниками, а серед планів на майбутнє — розширення виробництва тих чи інших компонентів в країні.

Повертаючись до програми GCAP, то у Саудівській Аравії визнають, що у цьому напрямку є "певні проблеми", але водночас є й різні варіанти, хоча конкретики тут не надають. Разом з тим, оскільки вже є низка різних потенційних постачальників планера, озброєння та підсистем до майбутнього літака, то країна ще має сформулювати, а який буде її внесок у GCAP.

Це загалом типова проблема для таких багатонаціональних програм (як приклад можна згадати той же "євротанк"), коли з кожною новою країною учасники змушені по-новому ділити частку виробництва тих чи інших компонентів. Втім, у Саудівської Аравії є своєрідна перевага у вигляді фінансових вливань, які вона може запропонувати для GCAP.

Звичайно, щоб прийняти Саудівську Аравію у програму, треба згода всіх трьох теперішніх учасників, і раніше повідомлялося, що Японія виступає проти такого розвитку подій.

Читайте також: Саудівська Аравія має лазер, що збив 100% Shahed-136, а от чи нам таке реально