xcounter
#

РФ зробила дрон-копію Ан-2 під західний двигун та 8 електромоторів

22526
Перший зліт російського літака "Партизан", лютий 2024 року, фото з відкритих джерел
Перший зліт російського літака "Партизан", лютий 2024 року, фото з відкритих джерел

Росіяни "на виході" хочуть отримати дрон, який зможе доставити 1000 кг вантажу на 1000 км

Російські профільні ресурси повідомляють, що 16 лютого 2024 року відбувся перший політ "опціонально пілотованого" літака "Партизан", створеного на базі літака ТВС-2ДТС, рашистської копії Ан-2 із вуглецевим корпусом, "заточеної" під турбогвинтовий двигун американського виробництва TPE331-12 фірми Honeywell та п'ятилопасний гвинт Hartzell.

Як деталізують самі росіяни, перший політ "Партизана" відбувся з пілотами на борту, тривав 20 хвилин зі швидкістю від 50 до 200 км/год. Заявлена мета – перевірка характеристик з метою подальшого налаштування системи управління цим літаком.

Читайте також: Окупанти біля Авдіївки застосували рідкісну ЗС-88 "Делитель"
Перший зліт російського літака "Партизан", лютий 2024 року, фото з відкритих джерел

Нюанс в тому, що росіяни хочуть в рамках проекту літака "Партизан" отримати "на виході" важкий безпілотник, характеристики якого дозволять доставляти до 100 кілограмів вантажу на дистанції до 1000 кілометрів, і при цьому сісти в квадрат розміром 100 на 100 метрів.

Водночас цікаво, що росіяни допускають використання літака "Партизан" і в пілотованому режимі, для перевезення пасажирів на місцевих авіалініях. Ще одна особливість цього проекту, на яку варто звернути увагу – мало того, що там використовується "неімпортозаміщений" американський турбогвинтовий двигун, там також стоять одразу 8 малопотужних електромоторів, які призначені для покращення льотних характеристик цього "Партизана".

Перший зліт російського літака "Партизан", лютий 2024 року, фото з відкритих джерел

Росіяни заявляють, що після проведення всього циклу випробувань та запуску в серійне виробництво "опціонально пілотований" літак "Партизан" начебто знайде своє застосування "у різних галузях народного господарства". Хоча при цьому рашисти не заявляють, а що вони збираються робити із тим, що там використовується двигун американського виробництва, технології по якому можуть бути тепер не доступними через санкції Заходу.

Водночас, не варто виключати й той варіант, що деякі напрацювання за проектом літака "Партизан" росіяни таки використають з військовою метою, а саме – в рамках можливого проекту по переробці старих Ан-2 в безпілотники-мішені, які за собою будуть тягнути "Ланцети".

Раніше Defense Express розповідав про те, що РФ зробила поршневий Як-152, на який нема серійного двигуна. Історія важлива тим, що Як-152 розробляється як легкий навчальний літак для "ВКС РФ".

Російський Як-152, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Ремонт гаубиць M777 у ЗСУ, Mirage-2000D під SCALP-EG для України та інші новини тижня від Defense Express