xcounter
#

РФ заявляє про створення таємничого УМБП під літаки і "Торнадо-С"

17837
Рашистський Су-35С та ФАБ-250, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський Су-35С та ФАБ-250, ілюстративне фото з відкритих джерел

Коли було вперше зафіксоване використання такого боєприпасу, і чи щось відомо про його характеристики

Вчора у відкритому доступі з’явились фотографії, які вказували, що під час одного із ударів по Україні російські загарбники застосували боєприпас під маркуванням УМБП, виготовлений на базі ФАБ-250.

Первинний аналіз уламків показував, що тут мова про доволі специфічний авіаційний боєприпас, де сама авіабомба уже інтегрована в корпус модуля планування та корекції, наявні інерціальна та супутникова системи навігації, систему елеронів та рулів розміщено в хвостовій частині.

Читайте також: Росіяни вважають, що по Таганрогу міг бити дрон-камікадзе "Лютий" на 1000 км, і це цікаво
Вперше фото уламків рашистського УМПБ з'явились в тг-каналі "Полковник ГШ", весна 2024 року

А найбільш цікаве – ймовірно, цей боєприпас був оснащений підвісним турбореактивним двигуном та паливним баком. Що по суті робило цей УМПБ дешевим аналогом крилатої ракети, або ж спрощенішим аналогом рашистської ракето-бомби "Гром-1Э", котра вперше була використана для ударів по Україні весною 2023 року.

Аналогічний проект, до речі, ми могли бачити і в США, під назвою Powered JDAM, в рамках якого Boeing хоче поставити двигун на JDAM та зробити гібрид бомби і крилатої ракети.

Рашистський "Гром-Э1", ілюстративне зображення з відкритих джерел

Слідом, одну цікаву деталь в цій історії "підкинув" відомий рашистський "воєнкор" під псевдонімом Fighterbomber, котрий стверджує наступне. Мовляв, в даному випадку ми маємо начебто із розробкою під індексом УМПБ Д-30СН.

Цей боєприпас начебто є універсальним, має діаметр 30 сантиметрів, та може начебто застосовуватись не тільки із літаків, але й також із реактивних систем залпового вогню "Торнадо-С". Інші характеристики цього боєприпасу рашистський воєнкор заявляти не став.

УМПБ Д-30СН, зображення з відкритих джерел

Хоча при цьому лишаються невідомими не тільки показники маси та дальності застосування УМПБ, але й також – як в РСЗВ може заряджатись боєприпас, який має вузли для підвіски під балочні кріплення на літаках, відповідно – уже питання, як він може влізти в направляючу "Торнадо-С".

Раніше Defense Express розповідав про те, що РФ активно замінює західну електроніку власною, і це є результат розбірки систем навігації ракет.

Читайте також: Рашисти малювали фальшиві "літаки" аж на 9 авіабазах, але навіщо їм це