xcounter
#

Boeing хоче поставити двигун на JDAM та зробити гібрид бомби і крилатої ракети

3452
 Powered JDAM, фото ілюстративне, джерело - Garrett Reim
Powered JDAM, фото ілюстративне, джерело - Garrett Reim

Але проект обіцяє затягнутись на кілька років мінімум, бо тільки-но знайшли постачальника двигуна

Корпорація Boeing заявила, що продовжує роботу над проектом Powered JDAM, який стартував ще 13 роківназад та задумувався як спроба створити дешевий "аналог" крилатих ракет для ВПС США. Концепція цього проекту полягає в тому, щоб на керовану авіабомбу JDAM адаптувати реактивний двигун, і завдяки цьому збільшити дальність польоту боєприпаса мінімум в кілька разів.

Зокрема, корпорація знайшла компанію-підрядника, яка виготовлятиме силову установку під Powered JDAM. І тут мова про компанію Kratos Defense & Security Solutions, котра виготовляє газотурбінний двигун TDI-J85 масою дещо менше 20 кілограмів. Про це пише портал Air Force Technology.

Читайте також: Boeing хоче поставити двигун на JDAM та зробити гібрид бомби і крилатої ракети
Двигун TDI-J85, фото ілюстративне, джерело - сайт Kratos Defense & Security Solutions

Зазначається, що використання саме такої силової установки не тільки дозволить по суті створити принципово новий засіб авіаційного ураження, але й також – здешевити сам проект. Тим більш, що корпорація Boeing має на меті продавати в майбутньому Powered JDAM не тільки для ВПС США, але й для інших 35 країн, які використовують "класичні" керовані авіабомби JDAM.

Розробники цього проекту сподіваються, що такий "гібрид" між керованою авіабомбою та крилатою ракетою зможе вражати не тільки стаціонарні наземні об’єкти, але й рухомі морські цілі також.

Powered JDAM, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Водночас стверджується, що запланований для використання на Powered JDAM, або ж P-JDAM двигун TDI-J85 не тільки здатен розвивати високе тягове зусилля, але й також сумісний з усіма видами авіаційного палива комерційного та військового призначення.

Раніше Defense Express розповідав про те, як зараз ідуть справи з іншим "гібридом" від Boeing – "ракето-бомбою" GLSDB, який призначається для ЗСУ. Зокрема, ми аналізували, чи справді затримується GLSDB, і в чому нібито могла бути складність поєднати дві існуючі речі в одну.

GLSDB, фото ілюстративне
Читайте також: Дійсно величезні втрати рашистів під Авдіївкою: лише на невеликій ділянці ЗСУ знищили понад 60 одиниць зброї