xcounter
#

Росіяни вважають, що по Таганрогу міг бити дрон-камікадзе "Лютий" на 1000 км, і це цікаво

30680
Модель безпілотника "Лютий", листопад 2023 року
Модель безпілотника "Лютий", листопад 2023 року

Що це за літальний апарат, і які деталі про нього наразі зрозумілі

Повідомляється, що сьогодні вночі на територію РФ був виконаний масштабний наліт із використанням понад 40 українських дронів-камікадзе.

Однією із цілей удару ймовірно став рашистський "АНТК им. Бериева" в місті Таганрог, котрий одночасно веде насправді три програми – не тільки виробництво літаків-амфібій Бе-200 та ремонт і модернізація А-50, але й також і програма літака радіолокаційного А-100 "Премьер", що має стати розвитком А-50.

Читайте також: Рашисти малювали фальшиві "літаки" аж на 9 авіабазах, але навіщо їм це

Так от, російські ресурси припускають, що для цієї атаки цієї ночі з нашої сторони міг бути використаний дрон-камікадзе "Лютий" від "Укроборонпром", що має бойову частину в 75 кілограмів та заявлену дальність пуску до 1000 кілометрів.

Як стверджують рашисти, на фото ймовірно уламки дрона-камікадзе "Лютий"

Також рашисти припускають, що саме цей дрон-камікадзе "Лютий" був використаний для удару по стратегічно важливому металургійному комбінаті в Ліпєцку наприкінці лютого 2024 року.

Цікаво, що тут мова про безпілотник, зовнішній вигляд якого було "засвічено" лише в листопаді 2023 року, і то для цього було обрано доволі цікавий формат – фотографія моделі літального апарата на робочому столі одного із заступників глави Мінстратегпрому. Хоча вперше про роботу над таким безпілотником "Укроборонпром" заявляв ще у жовтні 2022 року.

Перелік дронів-камікадзе, які були зафіксовані під час ударів по РФ, зокрема дрон-камікадзе "Лютий", інфографіка від H I Sutton

На даному етапі лишається поки таємницею не тільки те, як виглядає безпілотник "Лють", втілений "у металі", але й також те, чи став "Укроборонпром" розвивати цю платформу саме в багатоцільовому варіанті.

Оскільки можемо пригадати, що на перших порах цього проекту заявлялось, що цей безпілотник зможе бути багаторазовим, тобто – "заточеним" не тільки під роль дрона-камікадзе, але й під інші завдання також.

Читайте також: Бійці ЗСУ "засвітили" рідкісну міну M768A1 калібру 60-мм, яка ймовірно дефіцитна