xcounter
#

У Мінстратегпромі розсекретили дрон на 1000 км від "Укроборонпрому" - український Bayraktar TB2 лише на перший погляд (фото)

У Мінстратегпромі розсекретили дрон на 1000 км від "Укроборонпрому" - український Bayraktar TB2 лише на перший погляд (фото)
30946

Дрон від "Укроборонпрому" на 1000 км був таємницею з жовтня минулого року, але тепер його модель була оприлюднена

Заступниця міністра стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр оприлюднила модель нового українського БПЛА, який максимально точно відповідає дрону від "Укроборонпрому", який повинен мати дальність у 1000 км.

Таємниця самого зовнішнього вигляду БПЛА була настільки серозна, що з моменту його анонсу ще у жовтні минулого року існувало лише дві фотографії з елементом його фюзеляжу. Але вочевидь саме його модель Ганна Гвоздяр доклала до свого заклику приєднуватись до української оборонної промисловості.

Читайте також: "Українська бронетехніка" розробляє одразу декілька нових моделей бронеавтомобілів, але шасі поки таємниця

На те, що мова йде саме про цей БПЛА вказує малюнки на самій моделі, які повторюють якраз дві офіційні фото від "Укроборонпрому" з емблемою на носовій частині та написом "аз воздам" поряд із двигуном.

Укроборонпром дрон 1000 км

Й зрештою перше, що спадає на думку при першому погляді на цю модель, це те, що вона дійсно доволі схожа на Bayraktar TB2.

Bayraktar TB2
Bayraktar TB2

Але це дійсно лише на перший погляд, бо попри дійсно схоже рішення у аеродинаміці між цими двома БПЛА є значна різниця. А розмір двигуна прямо вказує на те, що скоріш за все новий український дрон значно менший.

Й зрештою у цьому дроні була просто використано доволі поширене аеродинамічне рішення, як, наприклад, у PD-2 від UkrSpecSystems. Й скоріш за все, цей новий БПЛА займає проміжне положення за розміром між цими двома моделями дронів.

PD-2 UkrSpecSystems.
PD-2

Але найголовніше те, що саме це модель має остаточно поставити крапку, чи є дрон від "Укроборонпрому" аналогом іранського літако-снаряда Shahed-136. Зокрема одразу зазначалось, що він створюється, як багатофункціональна платформа, що концептуально означає можливість його використання у вигляді багаторазового дрона. А це вже абсолютно інші та доволі високі вимоги до апарату, який має витримати довготривалу експлуатацію.

Це вже робить його дорожчим з БПЛА, задачею якого є здійснити один єдиний у своєму житті політ і просто врізатись у ціль. І сам Shahed-136 відрізняється тим, що є відносно дешевим одноразовим дроном-камікадзе, який навіть немає шасі.

Водночас на моделі опублікованою Ганною Гвоздяр не видно оптико-прицільної станції чи пілонів для розміщення малогабаритних боєприпасів, бо при офіційно оголошеному корисному навантаженні у 75 кг мова може йти лише про них. Для розуміння, для Bayraktar TB2 з корисним навантаженням 150 кг була створена окрема лінійка боєприпасів з MAM-C та MAM-L. Але зрештою мова йде про мініатюрну модель БПЛА та один ракурс.

Читайте також: F-35 затримується ще більше, але в Данії вкотре пообіцяли, що це не вплине на передачу F-16 Україні