xcounter
#

РФ відправить свій атомний крейсер вслід за "Москвою", чим небезпечний для ЗСУ БМПТ "Терминатор" та інші новини й події тижня

4033
БМПТ "Терминатор" армії РФ, фото ілюстративне
БМПТ "Терминатор" армії РФ, фото ілюстративне

Про атомний крейсер "Петр Великий", який окупанти відправлять вслід за "Москвою" та інші новини й події тижня

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

"Вагнерівська" зброя для армії РФ

Міноборони РФ заявило, що підрозділи ПВК "Вагнер" в рамках існуючих домовленостей здали кадровим російським військовим понад 2 тисячі одиниць техніки та озброєння, і навіть показало на кадрах, яку саме техніку та озброєння від "вагнерівців" мало на увазі.

Читайте також: Просто об'їхати мінне поле: як у Німеччині інструктори Бундесверу радили робити екіпажам Leopard 2
САУ 2С4 "Тюльпан"
САУ 2С4 "Тюльпан", яка була передана від підрозділів ПВК "Вагнер" до кадрових підрозділів армії РФ, липень 2023 року, стоп-кадр відео із соцмереж

Скоріш за все, тут відомство військового злочинця Шойгу показало не весь отриманий арсенал, тому що, наприклад, в кадрах не фігурують засоби ППО, якими підрозділи ПВК "Вагнер" під час свого бунту 24 червня 2023 року збили одразу 7 літальних апаратів "ВКС РФ". Але й продемонстроване виглядає вражаюче, особливо в плані важкої артилерії – розповідаємо, що отримало російське військо.

РФ спише свій атомний крейсер "Петр Великий"

Російські пропагандистські "ЗМІ", що командування ВМФ РФ ухвалило "принципове рішення" вивести зі складу флоту свій єдиний атомний крейсер "Петр Великий", що належить до проекту 1144 "Орлан", досі виконував функції флагмана Північного флоту та був найбільшим бойовим кораблем в складі російського флоту.

атомний крейсер "Петр Великий"
Рашистський атомний крейсер "Петр Великий", ілюстративне фото довоєнних часів

Зазначається, що станом на зараз на борту крейсера "Петр Великий" залишилась відносно невелика частина екіпажу, яка підтримує життєздатність систем корабля. Остаточно цей крейсер мають списати після того, як в стрій ВМФ РФ повернеться однотипний атомний крейсер "Адмирал Нахимов", який простояв у ремонті аж 25 років, і роботи по якому планується завершити в кращому для рашистів випадку не раніше кінця 2023 року.

Ракета ЗРК С-200 для ударів по наземних цілях

У РФ дуже сильно занепокоєні нібито появою в Україні конвертованих ракет 5В28 зенітного ракетного комплексу С-200, які можуть уражати наземні цілі. Зокрема після офіційного бідкання на рівні міноборони РФ, що за один день 9 липня було випущено чотири ракети від ЗРК С-200, російське ТАСС з опорою на власні джерела назвало дальність ураження наземних цілей.

ЗРК С-200
Пуск 5В28 ЗРК С-200

"Теоретично використання адаптованих ракет ЗРК С-200 для завдання ударів по наземних цілях можливо на відстані до 600 км", - цитує російське державне видання "високопоставлене джерело у сфері повітряно-космічної оборони".

Виробництво БМП ворогом

Російські пропагандисти заявляють, що "Курганмашзавод" достроково поставив армії РФ партію нових БМП-3, і також - вперше партію БМП-2М із модулями "Бережок", по яких контрактний строк поставки був прописаний взагалі начебто на листопад 2023 року.

БМП-2
Виробничі потужності рашистського "Курганмашзавода", ілюстративне фото з відкритих джерел

При цьому рашисти стверджують, що "Курганмашзавод" перейшов на 6-денний робочий тиждень із 12-годинним робочим днем, а за І половину 2023 року підприємство начебто виконало 95% "випрацювання" від загального обсягу продукції, поставленого за весь 2022 рік. Отже, РФ планувала відновити виробництво БМП-2, і вона це зробила, але є нюанс, про який розповідаємо в окремому матеріалі.

Чим може бути небезпечний БМПТ "Терминатор"

Російські пропагандисти розповіли про те, як їх війська застосовували БМПТ "Терминатор", що нещодавно засвітились на Авдіївському напрямку. Як стверджують самі рашисти, для стрільби із 30-мм автоматичних гармат на своїх БМПТ вони використали по 400 бронебійних та уламково-фугасних пострілів (із розрахунку на одну машину), і ці постріли використовувались для стрільби по нашим бійцям та їх укриттям, дистанція ведення вогню була 4 км із закритої вогневої позиції.

БМПТ "Терминатор"
Колонна ворожих БМПТ "Терминатор" на Луганщині, травень 2022 року, зображення з відкритих джерел

Протитанкові ракети комплексу "Атака" були використані начебто для обстрілів бронетехніки ЗСУ, але з невідомою результативністю. При цьому окупанти окремо наголошували, що навмисне використовували БМПТ "Терминатор" саме вночі, щоб зменшити ймовірність ураження своєї машини, і начебто тому, що через тепловізор "краще видно цілі противника", невидимі вдень через маскування.

Описані вище деталі заслуговують на увагу хоча б тому, що схоже рашистам вдалось знайти оптимальну тактику для застосування своїх БМПТ, котра на російському військовому жаргоні називається "беспокоящие обстрелы", а на нашому – "воно їздить і стріляє". І відповідно, в такому ракурсі навіть такі проблемні для ворога машини, як "Терминатор", знаходять свою нішу для застосування.

Читайте також: Чому Повітряні Сили України збивають дрони та ракети над містами: пояснення "на пальцях"