xcounter
#

Чому Повітряні Сили України збивають дрони та ракети над містами: пояснення "на пальцях"

ЗРК "Бук" ЗСУ (фото: Командування ПС ЗСУ)
ЗРК "Бук" ЗСУ (фото: Командування ПС ЗСУ)
5893

Побудова системи ППО, в умовах, коли немає ані зайвих ЗРК, ані достатньої кількості винищувачів, які є найголовнішою компонентою протиповітряної оборони, більш ніж важка задача

Ситуація, коли бійці Збройних Сил України вимушені збивати ворожі дрони над містами вже доволі звична. Й так, через це уламки від них все одно падають у місто. Й саме хоча б з огляду на це необхідно під час повітряної тривоги знайти безпечне місце, як мінімум скористатися правилом двох стін.

Водночас чомусь у деяких представників суспільства з'являються питання, а чому б не збивати дрони та ракети далі від міст. Все ж просто, як "об'їхати мінне поле". На це питання речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат роз'яснив, що "якщо засоби ППО розмістити далі [від міста], то противник скористається прогалинами".

Читайте також: Окупований Севастополь атакували дрони: рашисти говорять про масовану атаку з моря та повітря

Й саме тому, в умовах, коли окрім тилових об'єктів ще необхідно прикривати величезну прифронтову лінію, іншого способу, окрім розміщувати засоби ППО ближче до міст немає. Й мова йде на лише про зенітні ракетні комплекси, а про всі засоби протиповітряної оборони, включно з районами патрулювання винищувальної авіації та мобільних груп з зенітними кулеметами та ПЗРК.

ЗРК Avenger ЗСУ
ЗРК Avenger ЗСУ (фото: Командування ПС ЗСУ)
Й для того, щоб наочно продемонструвати що саме мається на увазі розглянемо максимально апроксимований приклад із прикриттям такого міста, як Полтава. Це місто знаходиться у центральній частині країни й може бути атаковано з, навіть не говорячи про те, що крилаті ракети та дрони летять за складним маршрутом.

Для спрощення візьмемо, що його оборону виключно на ЗРК NASAMS, які стандартними ракетами AIM-120 забезпечують перехоплення цілей на дальності до 20 км.

NASAMS
Пуск AIM-120 з NASAMS

Й таким чином для того, щоб на 360 градусів захистити місто, при цьому так, щоб не збивати цілі над самим населеним пунктом необхідно чотири таких ЗРК.

Одразу зазначмо, що це максимально спрощений приклад, який не враховує реальну обстановку, рельєф місцевості, сектори огляду РЛС, об'єднання їх у єдину інформаційну систему обміну інформації й цілевказання й тощо тощо, тощо.

У ситуації, коли немає зайвих ЗРК, залишається єдине рішення, розмістити їх таким чином, щоб вони все ж таки прикривали місто, але тоді так, вони будуть збивати цілі над ним.

Знову ж таки, у житті все насправді значно складніше, й бажано забезпечити взаємне прикриття кожного ЗРК сусіднім, для створення системи ППО використовуються різні засоби виявлення та знищення цілей, з різною дальністю та ракурсністю. Але для ілюстративного прикладу така спрощена схема вбачається достатньою.

Читайте також: Велика Британія виділяє 1 млрд фунтів на сім років для створення гіперзвукового озброєння