xcounter
#

РФ відклала повернення у стрій атомного крейсера "Адмирал Нахимов": океанський флот лягає під сукно

1672
Спочатку Кремль заявляв, що крейсер "Адмирал Нахимов" повернеться до складу ВМФ РФ уже в 2021 році, тепер – говорить про 2023 рік
Спочатку Кремль заявляв, що крейсер "Адмирал Нахимов" повернеться до складу ВМФ РФ уже в 2021 році, тепер – говорить про 2023 рік

Аналогічне фіаско спіткало росіян і з ремонтом свого єдиного авіаносця "Адмирал Кузнецов"

На початку січня цього року Кремль заявляв, що максимум до кінця 2021 року до складу ВМФ РФ повернеться атомний крейсер "Адмирал Нахимов", котрий нарешті пройде увесь цикл модернізації, що стартував ще в 2013 році.

Атомний крейсер "Адмирал Нахимов" увійшов до складу радянського ВМФ у 1988 році

При цьому, за даними російських ЗМІ, в результаті модернізації "Адмирал Нахимов" має стати носієм гіперзвукових ракет "Циркон", ракет "Оникс" и "Калибр". Загальна кількість таких ракет в боєзапасі корабля має складати 70 одиниць, проти 20 ракет П-700 "Гранит" у попередній модифікації корабля.

Читайте також: Вперше після Другої світової: Японія будуватиме на експорт бойові кораблі

Тепер Кремль робить інші заяви: агентство ТАСС заявило, що "Адмирал Нахимов" повернеться в стрій відкладається щонайменше до 2023 року, причина – "проблеми з підрядниками". При цьому "Севмаш" як головний виконавець робіт, таку інформацію коментувати взагалі відмовляється.

Крейсер "Адмирал Нахимов" біля причальної стінки заводу "Севмаш"

РФ прагне повернути до строю ті великі бойові кораблі, що були збудовані ще за часів СРСР та були призначені для ведення операцій в океанській зоні. Але на шляху втілення цього задуму Кремль постійно зазнає фіаско.

Наприклад, на 2021 рік росіяни запланували повернення у стрій свого єдиного авіаносця "Адмирал Кузнецов".

Винищувач британських ВПС супроводжує кораблі РФ - авіаносець "Адмирал Кузнецов" та атомний крейсер "Петр Великий" на зворотньому шляху після походу до берегів Сирії, січень 2017 року

Але, зроблені на початку січня цього року фотографії засвідчили, що палуба цього корабля нагадує скоріше звалище будівельного сміття, і про швидке повернення цієї одиниці до складу Північного флоту РФ годі й говорити.

А в кінці березня з’явилась нова інформація по темі "Адмирала Кузнецова": за справою про розкрадання коштів на ремонт цього корабля, котрий фактично не проводився, був арештований Гендиректор судноремонтного заводу в Мурманську і декілька функціонерів рангом менше.

Авіаносний крейсер РФ "Адмирал Кузнецов" станом на 8 березня 2021 року

Ну а поки "Адмирал Кузнецов" ржавіє, як розповідав Defence Express, Кремль послав в арктичне патрулювання палубні винищувачі МіГ-29К, що власне входять до складу авіагрупи цього корабля.

Врешті, у росіян виникають хронічні проблеми навіть з ремонтом бойових кораблів "калібром поменше", аніж згадані вище "Адмирал Кузнецов" та "Адмирал Нахимов".

Палубний винищувач МіГ-29К із складу авіагрупи корабля "Адмирал Кузнецов" виконує посадку на арктичному аеродромі, розташованому на архіпелагу Нова Земля

Наприклад, як також розповідав Defence Express, РФ більше п’яти років виконувала ремонт в окупованому Криму фрегата "Ладный", що належить до проекту 1135.2, та відслужив уже 39 років.

Ці п’ять років росіяни витратили лише на те, щоб переставити на "Ладный" силову установку, "канібалізовану" зі списаного БПК "Керчь". При цьому набір озброєння "Ладного" залишився без змін.

"Канібалізований" БПК "Керчь", котрий окупанти уже пригнали на утилізацію в захоплений Інкерман
Читайте також: Всупереч цивілізованому світу: М’янма будує фрегат за радянським проектом 60-річної давнини