Зараз в ЗМІ можна знайти різного роду публікації про те, як рашисти зараз обходять санкції, щоб і далі виготовляти зброю для війни проти України. Наприклад, орки буквально "прикриваються жінками та дітьми", щоб імпортувати електроніку подвійного призначення руками своїх країн-сателітів. Або ж намагаються "ексклюзивно" викуповувати чіпи виробництва 1980-х років, які потім знаходять на крилатих ракетах, збитих у небі над Україною.
А щоб продовжувати виробництво своїх найбільш масових безпілотників "Орлан-10", росіяни взагалі збудували "багатоголову гідру" схем по нелегальному імпорту комплектуючих.
Читайте також: Російський аналог JDAM: звідки взявся, наскільки реальний та як у РФ тим самим розписались у безпорадності "Гефеста"

На перший погляд може здаватись, що так обходити санкційні заборони орки навчились у 2022 році. Але ні, якщо уважніше попрацювати з джерелами відкритих даних, то виявиться, що такі "навики" в росіян були ще мінімум 8 років назад.
Наприклад, в одній із своїх публікацій зразка 2015 року портал Oryx вказує, що у липні того року в Сирії розбився зокрема рашистський розвідувальний безпілотник "Элерон-3СВ". Причиною аварії стало раптове загоряння проводки. Цей російський БПЛА потрапив у руки противників режиму Башара Асада, вони його дуже уважно розібрали, і зокрема виявили, що замість фотоапаратури військового призначення рашисти туди поставили звичайну цивільну фотокамеру.

Власне, сам факт загоряння проводки теж показує, що цей російський "Элерон-3СВ" був виготовлений на "кустарному" технологічному рівні, аби мінімізувати ті збитки від тих санкцій Заходу, які вже були накладені на РФ в 2015 році за тоді ще "гібридну" агресію проти України.
Навіть такий "точковий" приклад показує, що на превеликий жаль рашисти навчились відносно ефективно обходити санкційні заборони від цивілізованого світу, які б в теорії мали би "просаджувати" виробництво зброї на підприємствах російського ОПК.
Тому найкращий формат допомоги для України – це не тільки нові пакети санкцій проти РФ, але й прискорення та збільшення поставок необхідної зброї для ЗСУ.

Читайте також: Чому завадити потраплянню до РФ мікросхем для озброєння майже неможливо