Британський портал UK Defense Journal розповів такий цікавий епізод. Зараз другий авіаносець ВМС Великої Британії, HMS Prince of Wales, перебуває біля берегів Шотландії та готується до участі в навчаннях Joint Warrior.
Поки що другий британський авіаносець готується приймати на борт винищувачі F-35B, які увійдуть до постійного складу авіагрупи корабля.
Читайте також: США ризикнули та вперше за 34 роки тричі підривали 18 тонн вибухівки біля нового авіаносця
А тим часом британські військові моряки проводять такий цікавий експеримент: вони з палуби HMS Prince of Wales запускають безпілотники Banshee Jet-80, що оснащені одразу двома реактивними двигунами, відтак – можуть імітувати тепловий слід реального бойового літака і виступати в ролі мішеней.
Нюанс – британські дрони-мішені Banshee Jet-80 призначені для запуску з наземної поверхні, за допомогою стаціонарного обладнання і катапульти, а тут такі безпілотники запускають за допомогою колісного возика та з палуби авіаносця HMS Prince of Wales, котрий не має катапульти для запуску будь-якого типу літальних апаратів.
Власне, це - перший у новітній історії приклад, коли британські ВМС відпрацьовують запуск реактивного БПЛА з палуби свого авіаносця.
Очевидно, що такі напрацювання Велика Британія в першу чергу використає для проекту власного палубного "веденого" дрона Vixen, що має виступати "молодшим" партнером F-35B. Але цілком можливо, що такими "безпілотними" (або бодай частиною їх) Велика Британія поділиться з Туреччиною, котра зараз веде аналогічні програми палубних БПЛА MIUS та Bayraktar TB3.
Тим більш, що у квітні 2021 року міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес та його турецький колега Хулусі провели перемовини, результат яких – Лондон та Анкара домовились посилити свою взаємодію у сфері ведення військово-морських операцій та обміну технологіями.
Деталі цих домовленостей – не розкривались.
Читайте також: Крила Anadolu: нові подробиці про морські ударні БпЛА MIUS та Bayraktar TB3 від розробника