xcounter
#

Перевірений в Україні броньовик Senator MRAP оснастили антидроновою системою Falcon Shield

Машина Senator Pickup MRAP з системою для боротьби з БПЛА Falcon Shield. Фото: Roshel
Машина Senator Pickup MRAP з системою для боротьби з БПЛА Falcon Shield. Фото: Roshel
3965

Наскільки поєднання перевіреного в бою бронеавтомобіля та системи Falcon Shield розширює можливості захисту на сучасному полі бою

Компанії Roshel та Leonardo розробили нову мобільну машину для боротьби з безпілотниками. Вона призначена для боротьби з повітряними загрозами на сучасному полі бою, як от рої безпілотників, розвідувальні платформи та ударні дрони.

Мова йде про вже застосований в Україні бронеавтомобіль Senator Pickup MRAP, на який було встановлено систему для боротьби з БПЛА Falcon Shield від Leonardo. Така інтеграція дозволяє машині виявляти, відстежувати та нейтралізовувати широкий спектр загроз. Як повідомляють у Defense Blog, комплекс може використовуватися як і статично, так і на ходу, що робить його придатним для охорони конвоїв і передових операцій.

Читайте також: Знищити до 50 цілей за один виліт: як перетворити F-15E Strike Eagle "на вбивцю дронів і ракет"
Перевірений в Україні бронеавтомобіль Senator MRAP оснастили для боротьби з дронами
Машина Senator Pickup MRAP з системою для боротьби з БПЛА Falcon Shield. Фото: Roshel

Від Defense Express додамо, що оснащення броньованих машин системами для боротьби з безпілотниками є важливим трендом сучасної війни. Однак, в умовах постійного розвитку засобів ураження важливо, щоб комплекс відповідав викликам сьогодення.

Рішення з Falcon Shield звучить привабливо для України тому, що бронеавтомобілі Roshel Senator та Senator MRAP активно застосовуються підрозділами Сил оборони. За повідомленням канадської компанії вже понад 1800 машин поставлено українським захисникам і ця цифра тільки зростатиме, бо "Укроборонпром" уклав з Roshel угоду щодо спільного виробництва цих броньовиків.

Перевірений в Україні бронеавтомобіль Senator MRAP оснастили для боротьби з дронами
Машина Senator Pickup MRAP з системою для боротьби з БПЛА Falcon Shield. Фото: Roshel

Якщо говорити про можливості антидронового обладнання, то Falcon Shield використовує спеціалізовані радари й електронні засоби спостереження з круговим покриттям у 360°. Також встановлені потужні електрооптичні сенсори й радіочастотні засоби впливу, що дозволяють виявляти, підтверджувати та нейтралізовувати БПЛА за допомогою РЕБ.

Хоча мова йде Falcon Shield Mobile на базі Senator, в загальному протидронова система не прив'язана до шасі та може встановлюватися на інше шасі чи взагалі використовуватися у стаціонарному варіанті згідно з побажаннями замовника. Це досягається завдяки модульній структурі системи, що дозволяє різні конфігурації, у тому числі з інтеграцією обладнання інших виробників.

Через появу на полі бою безпілотників на оптоволокні постало питання різних методів їхньої нейтралізації. Хоча у Leonardo кажуть про можливості використання з Falcon Shield кінетичних методів боротьби з дронами, на наявних фото встановлені лише засоби радіоелектронної протидії, що означає безпорадність машини проти дронів на оптоволокні. Саме тому сьогодні актуальнішими рішеннями є системи з кінетичними методами протидії, як от Loke від SAAB, чи втаємничена Kinetic Defence Vehicle від Diehl.

Kinetic Defence Vehicle
Kinetic Defence Vehicle (фото: Hartpunkt)

Для того, щоб відповідати викликам сьогодення у Falcon Shield необхідно повноцінно інтегрувати кінетичні засоби, як от модуль із зенітним кулеметом, або гарматою. Подібне рішення можна вважати реальним враховуючи модульну природу цього комплексу, що дає потенціал для розробки Roshel та Leonardo у сучасному світі.

Читайте також: Не сховається жодна РЛС росіян: українській Raybird-3 отримає нову систему радіоелектронної розвідки