xcounter
#

Ще більше Senator для сил оборони: "Укроборонпром" вироблятиме їх в Україні

6983
Бронеавтомобіль Senator, фото ілюстративне
Бронеавтомобіль Senator, фото ілюстративне

"Укроборонпром" уклав угоду щодо створення спільного виробництва бронемашин Senator від компанії Roshel, а раніше вже повідомлялося про те, що компанія здатна виготовляти дев’ять таких бронемашин на день

Днями в АТ "Укроборонпром" повідомили про локалізацію виробництва канадських бронемашин Senator від компанії Roshel. Раніше вже повідомлялося про створення в Україні сервісних центрів для ремонту та обслуговування цих бронемашин.

Загалом в Україні вже працює понад 1400 одиниць Senator. У вересні 2024 року засновник компанії Roshel повідомляв про те, що вони виробляють дев'ять Senator на день, тобто це 63 машини на тиждень, 270 на місяць і 3285 на рік. Звісно не всі вони призначені для України, у Roshel є й інші замовники, але все ж таки це досить багато, а тепер через локалізацію виробництва їх може стати значно більше.

Читайте також: Узбекистан має китайський клон С-300, а тепер показав й інші секретно отримані ЗРК від Китаю на можливу заміну С-125

Senator, відповідно до численних відгуків українських біцйів, неодноразово добре себе проявляв у бойових умовах. Він має протикульовий бронезахист рівня STANAG 2 (від бронебійної кулі 7,62х39 з 30 метрів) та STANAG 3 у протимінному захисті (від 8 кг міни). Машина має 6,7-літровий V8 дизельний двигун, що розганяє Senator близько 120 км/год по дорозі. Місткість машини - 10 осіб.

Бронеавтомобіль Senator
Бронеавтомобіль Senator. Фото - Roshel

Щодо озброєння, Senator має можливість встановлення турелі чи бойових модулів із кулеметами калібром 7,62, 12,7 мм та автоматичних гранатометів. Зокрема на виставці MSPO в Польщі показали варіанти Senator на яких були встановлені дистанційно керовані бойові модулі з КПВТ та авіаційною автоматичною гарматою ГШ-23. Такі бойові модулі цілком дозволяють використовувати Senator як дронобійку поблизу лінії фронту.

Варто зазначити, що в Україні є низка власних виробників колісної бронетехніки. Зокрема: "Українська бронетехніка", "Практика", "УкрАрмоТех", "Інгуар", які, як вони наголошують, своїми виробничими потужностями здатні повністю задовольнити попит сил оборони у машинах цього класу.

При цьому українські машини мають не меншу кількість схвальних відгуків від українських захисників. Проте в "Укроборонпромі" обрали варіант виведення на український ринок закордонного виробника у доволі тісній ніші.

Читайте також: Туреччина викинула РФ з модернізації БМП-3 для ОАЕ - що можуть зробити у FNSS