Днями українська компанія Skyeton повідомила, що у співпраці з данською компанією Quadsat розробляє нове корисне навантаження для дрона Raybird-3, який також відомий під назвою ACS-3. А саме - систему моніторингу електромагнітного спектра.
Компанія Quadsat спеціалізується якраз на таких системах, зокрема вони мають систему геолокації радіочастотних перешкод QS RF Locator на базі квадрокоптера. Він дозволяє виявляти радіолокаційні станції, системи радіоелектронної боротьби, станції зв'язку та інше радіоелектронне обладнання.
Читайте також: ВМС Японії отримали вже 7 стелс-фрегат за останні 3 роки, але попередні 6 досі без пускових до Tomahawk

Ймовірно, така сама система буде встановлюватись і на український безпілотник Raybird, але, судячи з наявних фото, буде додано радіопрозорий ковпак задля кращої аеродинаміки. QS RF Locator здатний охоплювати сотні квадратних кілометрів та визначати ціль з точністю 100х100 метрів.

Попри, здавалось би, значну похибку у визначенні, цього має бути цілком достатньо, особливо якщо Raybird-3 буде працювати у парі з іншим розвідувальним безпілотником, або дроном камікадзе на кшталт "РУБАКА", який активно застосовується у ГУР МО, та влаштував справжній "геноцид" РЛС та ЗРК росіян у Криму.

БПЛА Raybird-3 розробляється українською компанією Skyeton з 2014 року, коли з’явились перші ескізи. Цей дрон вже налітав понад 300 тисяч годин, а у 2019 році встановив національний рекорд з тривалості польоту, провівши у повітрі цілу добу, а згодом досягнув показника у 28 годин.

За час польоту він здатний долати відстань до 2500 км, проте керування дроном може здійснюватися на відстанях до 220 км. Максимальна висота польоту становить 5,5 км. Запуск дрона здійснюється з катапульти, хоча раніше повідомлялося про можливість пуску з пікапа.

Raybird-3 може працювати в умовах активної протидії систем радіоелектронної боротьби. При загальній вазі 22 кг може нести до 5 кг корисного навантаження. Ним може бути оптико-прицільна станція, лазерний цілевказівник, або нова система радіоелектронної розвідки.
Читайте також: Якщо РФ справді закрила проект А-100 "Премьер", то що з планами відновлення А-50