Тоді йшлось про бачення підводного човна, який теоретично може бути побудований вже до 2040 року. SMX 31E відрізняється радикально новим зміненим біоміметичним зовнішнім виглядом, що нагадує величезного кита.
На ньому відсутні традиційні для підводних човнів гребний гвинт центрального розташування і рубка. Гвинт замінено двома бортовими тунельними рушіями, а рубку – характерним підвищенням легкого корпусу човна, де розміщено перископи, антени і інші висувні пристрої, для полегшення навігації під час перебування ПЧ на поверхні.
Читайте також: Франція отримає підводного ядерного "Франкенштейна": Naval Group показала, як це роблять (відео)
Прийнята концепція автоматизації процесів управління і контролю дозволяє зменшити кількість екіпажу SMX 31E до 15 осіб. На борту передбачені місця для розміщення аквалангістів та сил спецназу (від 12 до 20 осіб).
Інженери Naval Group передбачають, що SMX31E матиме цілком електричну силову установку. Енергію на період перебування у морі мають забезпечувати новітні літієво-іонні акумуляторні батареї, які живитимуть 2 головних електричних мотори, бойовий інформаційний центр, датчики, системи озброєння та інших споживачів.
Запас енергії має забезпечити підводному човну 40-добову автономність плавання при швидкості 8 вузлів або 60-добову – зі швидкістю 5 вузлів. Навіть частково розряджені батареї уможливлять короткотривалу 20-вузлову швидкість під водою. Слід згадати, що сучасні неатомні підводні човни з так званими повітрянезалежними силовими установками (англ.- Air-independent propulsion, AIP) здатні перебувати під водою безперервно лише протягом 2-3-х тижнів.
Варто також зазначити, що автономність атомних підводних човнів також є обмеженою за запасами провізії на борту: для французьких атомних ПЧ типу Rubis це 45 діб, а типу Barracudа – до 60 діб. Тобто, електричний ПЧ SMX 31E матиме автономність, наближену до атомних аналогів.
При цьому слід зважати на еволюцію використання конвенціональних підводних човнів. Вони оснащуватимуться безпілотними системами, на які покладатиметься виконання частини завдань носія – наприклад, ведення розвідки, що у свою чергу дозволить самому ПЧ лише очікувати, поки роботи виконають завдання і повернуться на борт субмарини. Це корисно вплине на час дії ПЧ у визначеному районі моря.
Конструктори відмовилися від численних вертикальних пускових установок, а боєкомплект зменшили до реальних 24 одиниць (ракет, торпед або мін). Для пуску важких торпед і керованих крилатих ракет призначені лише горизонтальні носові і кормові торпедні апарати. Останні також будуть пристосовані для відправки безпілотних підводних або повітряних апаратів. А у середній частині ПЧ можуть транспортуватися великі за розмірами безпілотні апарати різного призначення.
Стелс-можливості перспективного французького підводного човна забезпечуються використанням в його конструкції біоміметичних панелей. Планується, що значно підвищиться ситуаційна обізнаність човна. В Naval Group стверджують, що "Зрештою, SMX 31E може з тією ж ефективністю відстежувати зони в 10 разів більші, ніж це робиться сьогодні". Чи станеться це і як воно вийде у французів, можна буде побачити незабаром. 2040-й рік вже не так і далеко...
Читайте також: Американські підводні човни отримають власні розвідувальні безпілотники