xcounter
#

Міноборони РФ хоче мати аж 25 Ан-124 до 2026 року та замовило Ил-100 "Слон"

29463
Російські Ан-124 під час навчань військово-транспортної авіації, грудень 2023 року, фото з відкритих джерел
Російські Ан-124 під час навчань військово-транспортної авіації, грудень 2023 року, фото з відкритих джерел

Рашисти мають амбітні плани по флоту транспортної авіації, реалізація яких викликає питання

Міноборони РФ замовило розробку важкого транспортного літака в рамках проекту Ил-100 "Слон", патент на який було зареєстровано в травні 2022 року, а медійна "презентація" відбулась наприкінці 2023 року. Якщо виходити із тих зображень, які є у відкритому доступі, то рашистський Ил-100 "Слон" має бути підозріло схожим на Ан-124 "Руслан". Але реалізація цього проекту має свої технологічні бар’єри.

Крім того, рашисти хочуть до 2026 року збільшити "Русланів" у військово-транспортній авіації до 25 одиниць, тобто в понад 2 рази більше, аніж зараз. Про це йдеться в публікації оглядача Пьотра Бутовскі (Piotr Butowski) для польського видання ZBiAM.

Читайте також: У РФ визнали, що відстають на 20 років й не мають навіть концепції винищувача шостого покоління
Один із рендерів за проектом рашистського Ил-100 "Слон", зображення з відкритих джерел

Що відомо про проект

На даний момент рашисти передбачають, що Ил-100 "Слон" матиме вантажопідйомність 100 тон. Випуск літака має відбуватись на Ульяновському авіазаводі, де наразі відбувається виробництво Ил-76 за контрактом з Міноборони РФ, і також незаконне обслуговування літаків Ан-124 "Руслан" для військово-транспортної авіації "ВКС РФ".

Про всяк випадок слід деталізувати, що росіяни мають також проект легкого літака для цивільної авіації під індексом Ил-100 (без власної назви), але він не є предметом цієї публікації.

Перший нюанс, який зараз має проект Ил-100 "Слон" - судячи з усього, цей літак наразі перебуває ще на стадії "визначення остаточних нарисів", і про перспективи запуску його серійного виробництва можна говорити хіба що для пропагандистських публікацій.

Аеродинамічна модель, виконана в рамках проекту Ил-100 "Слон", зображення з відкритих джерел

Частина пропагандистських рендерів та фото моделі для продувки в аеродинамічній трубі показують, що Ил-100 "Слон" має ледь чи не копією Ан-124 "Руслан". Водночас зображення з патенту Міноборони РФ на "сверхтяжелый транспортный самолет", котрий ймовірно також відноситься до проекту Ил-100 "Слон", показують ззовні щось "середнє" між "Русланом" та Ил-76.

Головна проблема "Слона"

Однак базова проблема рашистського проекту Ил-100 "Слон" - силова установка. Наразі росіяни ще визначаються, під який двигун робити цей літак – під модернізований Д-18Т (який використовується на "Руслані"), чи під перспективний ПД-35, роботи по якому далекі від завершення.

Якщо росіяни оберуть таки другий варіант, то їм спочатку треба буде "втілити в металі" ПД-35, а уже потім продовжувати роботи по Ил-100 "Слон".

Рендер патенту Міноборони РФ на "сверхтяжелый транспортный самолет", котрий ймовірно також відноситься до проекту Ил-100 "Слон", зображення з відкритих джерел

Від Defense Express наголосимо, що усе викладене є поки лише попередніми нарисами по рашистському проекту "Слон", тому ми будемо відслідковувати подальший розвиток цієї теми.

Раніше ми також розповідали про те, що в грудні 2023 року РФ показала, що може підняти в повітря одразу сім Ан-124, але є нюанс.

Читайте також: Якщо РФ говорить про відновлення виробництва А-50, то як випускався раніше