xcounter
#

Колумбія могла передати свої Ми-17 Україні, але тепер знову бідкається на проблеми з обслуговуванням

5868
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Причому йдеться про сценарій, коли рік тому офіційний запит на передачу цих гелікоптерів Україні подавали Сполучені Штати

Військо Колумбії має на озброєнні гелікоптери типу Ми-17, і, як і інші експлуатанти аналогічних російських машин, країна зіштовхнулася з проблемами з обслуговуванням цього озброєння — і нещодавно з’явилися офіційні заяви про поточний стан парку цих колумбійських, а саме коментар полковника Хуліана Рінкона, який є командувачем 32-ї армійської авіаційної бригади — структури, яка якраз і відповідає зокрема за технічне обслуговування гелікоптерів Ми-17.

Так, з усіх машин (Military Balance станом на 2023 рік подає кількість у 19 гелікоптерів), що є в активі армійської авіації Колумбії, у робочому стані перебувають лише дев’ять машин або ж до 48% від усієї кількості. Інші гелікоптери перебувають на консервації — їх підтримують у "безпечному льотному стані" в очікуванні, що РФ все ж таки зможе їх обслуговувати в майбутньому, розповідають у виданні Zona Militar.

Читайте також: ЗМІ пишуть, що свої Ми-17 для ЗСУ міг дати далекий Еквадор, хоча ця країна все заперечує
Ми-17 вертоліт Колумбія
Фото — Ejército Nacional de Colombia

В іншому випадку, якщо Колумбія не вирішить проблеми з технічним обслуговуванням свого парку Ми-17, то орієнтовно до 2026-2027 вже остаточно припинить експлуатацію цих машин. Тим паче, що минулого року вже була низка аварій з цими гелікоптерами.

Водночас полковник Рінкон впевнено заявляє, що відмова від Ми-17 не вплине напряму на транспортні можливості війська, оскільки були створені спеціальні плани, згідно з якими ті кошти, які мали б піти на утримання цих гелікоптерів, "перекинули" на обслуговування парка гелікоптерів Black Hawk.

Разом з тим, у цій історії з колумбійськими Ми-17 є цікавий нюанс — наприклад, той же полковник Рінкон стверджує, що нібито технічне обслуговування цих гелікоптерів може здійснювати "тільки виробник".

Але, наприклад, у тому ж Перу є компанія Helicentro Peru SAC, яка в грудні минулого року зафіксувала прогрес у капітальному ремонті низці гелікоптерів власного війська — Ми-8МТВ-1, Ми-171Ш тощо. І що, мовляв, оборонне відомство Колумбії чомусь ігнорує таку "опцію" і через якісь причини не вивчило всі доступні альтернативи на ринку.

Втім, тут варто згадати, що ці колумбійські Ми-17 цілком могли опинитися в Україні — ще на початку 2023 року стало відомо, що США подали запит до Колумбії, а також Бразилії на передачу гелікоптерів Ми-17 та Ми-35 Україні, але президенти обох країн публічно відхилили, тож, схоже, тепер ці гелікоптери просто зрештою згниють.

Раніше Defense Express розповідав, що Ірак хоче відмовитися від Ми-17 через брак запчастин, і США озброять країну новими гелікоптерами.

Читайте також: Аргентина вже не може дати ради своїм Ми-171Е, тож чи можуть тепер вони опинитися в Україні