xcounter
#

Аргентина вже не може дати ради своїм Ми-171Е, тож чи можуть тепер вони опинитися в Україні

22796
Аргентинський Ми-171Е, фото — Fuerza Aérea Argentina
Аргентинський Ми-171Е, фото — Fuerza Aérea Argentina

Аргентина через санкції вже не може обслуговувати придбані 13 років тому два гелікоптери, і тепер сподівається замінити їх вживаними американськими машинами

Видання Defense News розповідає, що ще минулого місяця, у серпні, оборонне відомство Аргентини відмовилося від планів технічного обслуговування свого озброєння в РФ, що своєю чергою зробило актуальним питання пошуку заміни для гелікоптерів Ми-171Е, які є в активі цієї країни.

Ми-171Е
Фото — Fuerza Aérea Argentina

Так, уряд Аргентини вже направив лист до США із запитом на закупівлю списаних гелікоптерів CH-46 від Boeing, які знаходяться на зберігання у 309-й аерокосмічній групі аерокосмічного обслуговування та відновлення. Таку інформацію повідомив командувач ПС Аргентини генерал Ксав’є Іссак, кажуть у Defense News.

Читайте також: Колись Аргентина виробляла танки TAM на базі Marder, а тепер хоче бодай модернізувати ці машини

Візит на цю базу очікується у найближчі тижні, і Іссак нібито натякнув на те, що вже навіть були підписані контракти з американською компанією Columbia Helicopters, яка може ремонтувати і модифікувати CH-46.

Першочергова задача, яку має вирішити закупівля цих літаків — це заміна двох гелікоптерів Ми-171Е, які Аргентина закупила у 2010 році за 26,5 млн і з 2011 року експлуатує їх для підтримки своїх операцій в Антарктиці.

Ми-171Е
Ми-171Е, фото — Fuerza Aérea Argentina

Втім сьогодні ці гелікоптери простоюють — в країні скаржаться на те, що не можуть не тільки відправити у РФ гелікоптери, але й зробити банальний платіжний переказ через накладені на росію санкції.

Аргентинці шукали можливості обслуговувати їх у Перу, Колумбії чи Мексиці, але місцеві фахівці не мають сертифікації, щоб працювати з двигунами цих гелікоптерів.

Щодо закупівлі вживаних американських CH-46, то у рамках першої партії аргентинці планують закупити чотири гелікоптери, а згодом у рамках подальших замовлень збільшити цю кількість до восьми машин.

Щодо того чи можуть ці Ми-171Е згодом опинитися в Україну, то тут цілком реальний сценарій, коли за знижку чи якісь інші приємні умови Аргентина відправить ці гелікоптери США, які потім у рамках чергового пакета оборонної допомоги передадуть їх Україні.

Тут, звичайно, можна згадати історію, коли Бразилія та Колумбія публічно відхилили запит США на передачу радянського та російського озброєння, щоб посилити ЗСУ, і Україна зокрема могла б отримати декілька десятків Ми-17 та Ми-35, але, з іншого боку, в Аргентини є все ж таки прямий інтерес, якщо США поставлять їм умову, що вони зможуть посилитися CH-46 за умови обміну на свої Ми-171Е.

Читайте також: Аргентина списує Super Etendart, які "відзначились" у Фолклендській війні 1982 року