xcounter
#

ЗМІ пишуть, що свої Ми-17 для ЗСУ міг дати далекий Еквадор, хоча ця країна все заперечує

2914
 Вертоліт Ми-17 ВПС Еквадору, квітень 2015 року, джерело – Aviación Guayaquil
Вертоліт Ми-17 ВПС Еквадору, квітень 2015 року, джерело – Aviación Guayaquil

Але росіяни уже погрожують Еквадору санкціями, хоча їх результативність буде так собі

Портал Infodefensa з посиланням на "злив документів" із Пентагону в рамках скандалу WhisperGate пише, що уряд Еквадору як мінімум мав намір передати Україні усі наявні свої вертольоти типів Ми-17-1В та Ми-171Ш, отримані від РФ на початку 2010-х років. І що якщо факт поставки цих гелікоптерів для ЗСУ таки підтвердиться, то в Кремлі уже вирішили "обірвати" економічні зв’язки з Еквадором.

Міністерство закордонних справ Еквадору офіційно все заперечує, мовляв в їх національному законодавстві нема пунктів, які б дозволяли передачу військового спорядження "третім країнам". Але з іншої сторони, хоча Еквадор мав традиційно гарні відносини із РФ, президент цієї країни Гільєрмо Лассо одразу ж в лютому 2022 року засудив повномасштабне вторгнення Кремля в Україну.

Читайте також: У Повітряних Силах України оцінили можливість РФ накопичити запаси далекобійних ракет до осені
Вертоліт Ми-17 ВПС Еквадору, фото - Axel J.

Хоча Infodefensa пише, що Еквадор має 11 машин типів Ми-17-1В та Ми-171Ш, дані The Military Balance 2022 говорять лише про 8 машин, із яких шість Ми-17-1В та два Ми-171Ш. Еквадор в принципі не є крупним експлуатантом зброї радянського чи російського виробництва: еквадорські сухопутні війська мають лише 18 систем БМ-21 "Град", 128 одиниць ЗПУ-1 та неназвану кількість "Игла", а вся інша техніка – західного виробництва.

Найбільша та найголовніша стаття торгівлі між Еквадором та РФ – це взагалі банани. До 2022 року Росія купувала еквадорських бананів мінімум на 1 мільярд доларів щороку, для самого Еквадору в плані експорту бананів ринок РФ був другим за величиною після ринку ЄС.

Вертоліт Ми-17 ВПС Еквадору, фото - Axel J.
Читайте також: Японія вперше після 1945 року матиме свої авіаносці, хоча там роботи ще на декілька років