Китай на своїх суднобудівних потужностях у Шанхаї зараз веде будівництво третього авіаносця для своїх військово-морських сил, котрий має позначення Type 003.
Уже є обриси зовнішнього вигляду цього корабля, також відомі його окремі характеристики. І цей масив даних дозволяє стверджувати, що третій китайський авіаносець Type 003 буде цілком співвідносний за своїми ТТХ із атомними авіносцями типу Ford ВМС США, пише портал Naval News.
Читайте також: Побачити та уразити кораблі противника за тисячу кілометрів від берега: як це зробив Китай
Наприклад, отримані зображення свідчать, що довжина корпусу третього китайського авіаносця складатиме 320 метрів, а ширина палуби – близько 73 метрів.
Цілком можливо, що більшого розміру кораблі будувати не дозволяють габарити наявних у Піднебесній сухих доків, або ж – китайські інженери вирішили, що і такі параметри для Type 003 – це "цілком годиться".
Яку силову установку, звичайну чи атомну, матиме китайський авіаносець Type 003 – поки невідомо. Зате відомо, що на цей корабель китайські корабели планують поставити одразу три електромагнітні катапульти: дві у носовій частині, і одну – в куті польотної палуби.
Таким чином, Китай планує перескочити як мінімум один щабель в технологічному прогресі по "авіаносним" технологіям, бо ж наявні два китайські авіаносці катапульт не мають взагалі – ці прямі "родичі" російського "Адмирала Кузнецова" для злету літаків мають лише трампліни.
Китайський Type 003 матиме лише два ліфти-літакопідйомники, на відміну тих же авіаносців типу Ford, котрі мають по три літакопідйомники. Зате, як наголошують автори порталу Naval News, третій китайський авіаносець стане перший в складі ВМС НВАК, котрий зможе нести літаки радіолокаційного дозору - KJ-600, і також винищувачі 5 покоління FC-31.
Вцілому, як роблять висновок автори Naval News, авіаносець Type 003 хоч і має певну "інерцію радянського мислення", але цей корабель цілком співвідносний за ТТХ із новітніми своїми "опонентами" із ВМС США.
Але тут можна зробити також і одне припущення: для проектування та будівництва Type 003 Китай придбав певні напрацювання у конструкторських бюро РФ, котрі мають свої напрацювання по темі проектів атомних авіаносців "Шторм" і "Ламантин", і ці напрацювання все ще існують лише у вигляді масштабних макетів, які регулярно експонуються на різного роду виставках.
У всякому випадку, певні візуальні ознаки запозичень для Type 003 від проектів "Шторм" та "Ламантин" побачити зможемо.
Врешті, уже ж є епізоди "трансферу технологій" між РФ та Пекіном, котрі в підсумку посилили військово-морські сили Китаю. Defense Express розповідав, що ВМС США побоюються наявності у китайського флоту протикорабельної ракети YJ-18 – копії російської крилатої ракети "Калибр".
Офіційно китайські військово-морські сили взяли на озброєння ПКР YJ-18 у 2015 році, перші стрільби цією ракетою відбулись у 2018 році, а отримали таку ракету китайці наступним чином.
Як китайці змогли отримати "Калибр"? Протягом 2000-2005 років Китай придбав у РФ два есмінці проекту 956 "Современный" та шість дизель-електричних субмарин проекту 636 Kilo.
Саме тоді, схоже китайці і могли отримати від росіян ракети типу П-270 "Москіт" та 3М-54Э "Калибр", а останню – потім "локалізувати" та прийняти на озброєння під індексом YJ-18.
Читайте також: Кремлю не по силам великі кораблі: перший із трьох атомних крейсерів пішов на утилізацію