xcounter
#

Якщо рашистам не дати FPGA, то їх ракети Х-101 не полетять, а робити Х-50 сенсу не буде

22828
Пуск Х-101 із рашистського Ту-95МС, ілюстративне фото довоєнних часів
Пуск Х-101 із рашистського Ту-95МС, ілюстративне фото довоєнних часів

Ця деталь важлива для санкцій хоча б проти виробників російських КР, якщо із "Ланцетами" виявилось настільки "все складно"

Американське видання The Washington Post пише про те, що російський ВПК намагається обходити санкції Заходу по імпорту електроніки, які "по дотичній" зачіпають мінімум 38 країн. Щоб зберегти бодай якісь "лазівки", Росія використовує зокрема фірми з Китаю, щоправда трафік поставок із таких джерел тримається на рівні 50% від довоєнного. Для "диверсифікації потоків" використовуються канали також в Казахстані та інших країнах Центральної Азії.

Окрім цього, в хід йдуть прямі контакти в дружніх країнах. Наприклад, за даними Бюро безпеки та промисловості (Bureau of Industry and Security at the Commerce Department) Міністерства торгівлі США, у 2022 році Вірменія аж на 515% збільшила імпорт електроніки американського виробництва, та на 212% наростила закупки електроніки в ЄС, і схоже, що фактичним отримувачем цього ресурсу могла бути саме РФ.

Читайте також: Схоже Іран почав отримувати Су-35 з РФ: чому це значно змінює баланс сил у регіоні
Пуск російської ракети Х-101 із стратегічного бомбардувальника, ілюстративне фото з відкритих джерел

Спеціалісти Бюро безпеки та промисловості США також "сегментували" 8 категорій найбільш критичних видів електроніки, необхідних для виробництва російських ракет. Своєрідний "топ-1" в цьому переліку посіли так звані програмовані вентильні матриці (field-programmable gate array, FPGA), необхідні для виробництва однієї з модифікацій крилатої ракети типу Х-101, ймовірно "Изделие 504АП".

FPGA вважаються одним із найскладніших видів напівпровідників, які в світі виготовляє вкрай мала кількість фірм – Xilinx, Intel, Microchip та Lattice Semiconductor. Від Defense Express додамо, що ось цей момент із FPGA, очевидно, матиме своє критичне значення в контексті планів росіян влітку цього року перейти до виробництва нових крилатих ракет Х-50, які в чомусь є "спрощенішою" версією Х-101.

Виробничі потужності рашистського "ОДК-Сатурн", основного виробництва двигунів для рашистських ракет, ілюстративне фото з відкритих джерел

Сегментація по топ-8 найбільш критичних видів електроніки для рашистського ВПК важлива, щоб ретельніше "обрубувати" канали поставок для РФ. Бо, наприклад, в 2021 році на світовому ринку було продано загалом 1,15 трильйонів мікрочіпів різних видів, і всі потоки на такому величезному ринку фізично неможливо відслідкувати.

Більш того – журналісти WP з посиланням на дослідження Conflict Armament Research (CAR) пишуть, що росіяни для виробництва своїх дронів-камікадзе "Ланцет" примудрились купити "мікрочіпи однієї з американських компаній, виготовлених на офшорному заводі".

При цьому з формальної точки зору ніхто експортний контроль не порушив: скоріш за все, поставка чіпів відбувалась у серпні 2022 року, і це була "перша відома закупка електроніки для РФ, виготовленої уже під час вторгнення в Україну", а водночас заборона на експорт чіпів від цього виробника була введена лише у вересні 2022 року.

Залишки рашистського "Ланцета" включно з електронікою, які у березні 2023 року вивчили спеціалісти Conflict Armament Research, фото наводить сама CAR
Читайте також: Не тільки F-16 вкрай потрібні для перемоги: Пентагону нагадали про півсотні MQ-9 Reaper, які все одно виводяться з експлуатації