Індія, попри все, все ще воліє продовжувати оборонну співпрацю з РФ, про що говорить тести російського бронеавтомобіля КамАЗ К-53949 "Тайфун-К", які були проведені державним підприємством Armoured Vehicles Nigam Limited (AVNL). Фото з пробігу публікують індійські профільні джерела:
Варто зазначити, що AVNL утворена за рахунок злиття одразу семи різних оборонних підприємств у 2021 році й у їх портфелях ліцензійне виробництво танків Т-72, Т-90 та БМП-2. Наразі вона ніяк не прокоментувала появу інформації щодо планів локалізації цієї російської бронемашини.
Водночас поява російської К-53949 "Тайфун-К" в Індії скоріш за все пов'язана із наміром міноборони Індії замовити 800 легких бронемашин. І російська техніка буде конкурувати у тендері проти пропозицій інших індійських компаній.
з моменту повномасштабної війни багаторазово ставав трофеєм Сил оборони України, доволі детально вивчений і особливої уваги не отримав.
Зокрема за цією російської розробкою ховається 15 літровий 300- або 350-сильний американський двигун Cummins, якого об'єктивно мало на 17-тонний К-53949 "Тайфун-К". На цій вазі задекларований бронезахист від 7,62x54 та 8-кг фугасу під днищем (відповідає STANAG 4569 lvl 3). Її досягти вдалось на шасі 4х4 завдяки мостам від Timoney з Ірландії. І загалом майже у кожному вузлі чи агрегаті цього виробу - західні виробники.
Це до речі чудово пояснює куди саме поділились К-53949 "Тайфун-К", як і багато іншої новітньої російської техніки, з поля бою та чому їх не зараз не виробляють.
Тому питання, що саме буде локалізувати Індія з цієї російської бронемашини стає вкрай цікавим. Головне - щоб, якщо звісно К-53949 "Тайфун-К" буде на умовах локалізації замовлений міноборони Індії, комплектуючи до нього через спільне підприємство в Індії не потекли до РФ.
Варто зазначити, що Індія активно продовжує співпрацю з РФ у оборонній сфері. Зокрема з останнього можливо нагадати про відкриття ліцензійного виробництва АК-203 із російським концерном "Калашников". І зараз Делі продовжує балансувати між співпрацею з РФ та Заходом, при цьому отримуючи від останнього вкрай вигідні умови. Наприклад, ліцензійне виробництво Stryker чи ПТРК Javelin на яке США, скоріш за все, погодяться.
Читайте також: Німецька Hensoldt поставить радари TRML-4D на 100 млн євро в Словенію та Латвію