Роботизована плафторма з новим бойовим модулем може знищувати броньовані цілі за допомогою ПТРК, або також забезпечувати підсвітку іншим керованим боєприписам, що наводяться на ціль за допогою лазерного променя.
Цей проєкт бойового модулю цікавий тим, що у ньому застосований легкий протитанковий комплекс "Пірат", розроблений у компанії Mesko.
Читайте також: "Пірат" та "Корсар". у чому відмінність ракетних родичів?
Проте сама ракета розроблена у співпраці польських та українських підприємств, зокрема, з ДержККБ "Луч". За габаратними і основними показниками щодо дальності дії протитанкова ракета Pirat відповідає можливостям ПТРК "Корсар", що здатен вражати цілі на відстані до 2,5 км. Проте польські доопрацювання, зокрема, стосувалися зміни у системі наведення.
В українському ПТРК "Корсар" застосована схема управління ракетою за допомогою лазерного променя, який світить у хвіст ракети Р-3. При цьому оператор має тримати ціль у прицілі до самого моменту влучення ракети. У польському "Піраті" ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім.
У ракеті Pirat головка наведення розташовна у передній частині, завдяки чому довелося пожертовувати рішенням з тандемною бойовою частиною, яка стоїть у "Корсарі". Разом з тим, поляки стверджують, що Pirat має можливість боротися з цілями не тільки в режимі "прямої атаки", але і в режимі "атака згори", що полегшує боротьбу з важкоброньованими цілями, включаючи танки.
Проте цього разу на виставці MESKO-2021, яка пройшла у Польщі, компанія CRW Telesystem-Mesko, відповідальна у проєкті Pirata за систему наведення та блок керування CLU, показала новий бойовий модуль. Він розроблений у співпраці з PGZ Zakłady Mechaniczne Tarnów. Бойовий модуль має лазерну систему підсвічування LPD-A, один ТПК з "Піратом" та кулемет калібру 12,7 мм. Така система разом з пусковою установкою і протитанковою керованою ракетою важить близько 200 кг.
Важливою особливістю бойового модулю є стандартизовані до вимог НАТО параметри лазерного променя, що генерується системою підсвічування LPD-A. Це означає, що кожна бойова платформа, на якій стоїть такий бойовий модуль, може бути використана не тільки для наведення ПТРК "Пірат" саме з цієї платформи, але і для наведення ракет цього типу, що випускаються з інших пускових установок - як самохідних, так і переносних.
Також роботизована платформа з системою підсвічування LPD-A може наводити керовані 155 мм боєприпаси APR, розроблені польською промисловостю для гаубиць "Краб" та "Криль", 120 мм боєприпаси для мінометів "Рак", а також засоби знищення, які застосовуються винищувачами F-16 та іншими багатоцільовими машинами НАТО (бомби Paveway) та плануючі авіабомби MAM-L та MAM-C, якими озброєнні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 турецького виробництва.
Нагадаємо, що разом із партією БпЛА Bayraktar TB2 боєприпаси MAM-L закупили Збройні Сили України та Військо Польське.
Читайте також: Українсько-польський ПТРК Pirat тепер може воювати вдень і вночі: відео від CRW Telesystem-Mesko