xcounter
#

Хто ще має БТР M113, може замінити їх на AMPV, а це значить більше вільних машин для України

6112
Фото — Maj. Carson Petry (1st CAV), army.mil
Фото — Maj. Carson Petry (1st CAV), army.mil

BAE Systems мають плани наростити виробництво своїх бронемашин AMPV, побудованих на базі БМП Bradley

Компанія BAE Systems планує розширити виробництво своїх броньованих багатоцільових машин AMPV (Armored Multi-Purpose Vehicle) — як для постачання техніки в американське військо, так і для інших потенційних покупців — про це на виставці Eurosatory розповіли директор програми Білл Шихі та директор з розвитку міжнародного бізнесу BAE Systems в Європі Пол Жуковскі.

Нагадаємо, бронемашини AMPV побудовані на базі бойової машини піхоти M2 Bradley і призначені для заміни легендарних бронетранспортерів M113 в Армії США, перша серійна машина AMPV зійшла з виробничої лінії компанії в Йорку, що в Пенсильванії, у 2020 році, а контракт на виробництво цього озброєння було підписано аж у 2014.

Читайте також: В США ще є Bradley в товарних кількостях на зберіганні, які можна прийти і купити

За три роки було побудовано всього лише 150 машин, водночас у 2023 році було заявлено про готовність перейти до повномасштабного виробництва AMPV. А у березні цього року було укладено додатковий контракт на ці машини, згідно з яким темпи постачання протягом 2024-2028 років коливатимуться на рівні 81-91 одиниці.

Разом з тим, як розповідає видання Breaking Defense, у тому ж березні у BAE Systems розпочали підготовку до втілення у життя річного плану зі збільшення виробництва, у рамках якого темпи мали б зрости орієнтовно зі 130 машин і аж до 195-197. А зрештою у компанії планують вийти на показник у 220 бронемашин AMPV на рік.

Як стверджують у компанії, така кількість машин озвучена з урахуванням попиту "далеко за межами" потреби американського війська. Шихі очікує інтерес до AMPV з боку інших операторів бронетранспортерів M113 і зростання сімейства цих бронемашин в цілому.

Так, наприклад, якщо наразі існує всього п’ять модифікацій, то вже зараз в Армії США розглядають як варіант створення на базі AMPV машини для управління наземними роботизованими платформами на полі бою — відомо, що вже тривають перемовини. А раніше цього року американське військо отримало прототип самохідного міномета на основі AMPV з баштою NEMO, яка озброєна швидкострільним 120-мм мінометом.

бронемашина AMPV
AMPV з баштою NEMO, фото — BAE Systems

Також можна згадати, що ще у жовтні минулого року на виставці AUSA була представлена прагматична антидронова система AMPV CUAS з бойовим модулем ExMEP від Moog, який озброєний 30-мм гарматою XM914, кулеметом і зенітними ракетами Stinger.

Якщо говорити про постачання машин поза межами США, то у BAE Systems сьогодні ведуть перемовини з Румунією, і також в компанії вважають, що варіанти командної та евакуаційної машин AMPV могли б стати у пригоді Польщі, яка закупила основні бойові танки Abrams. Жуковскі також додає, що "будь-хто, у кого є M113, має розмірковувати над тим, щоб замінити їх на AMPV". А це в теорії означає, що у світі може з’явитися зрештою більше M113, які б в теорії зрештою могли посилити ЗСУ.

Читайте також: Австралійська EOS випробувала безпілотний M113 з бойовим модулем, керували з відстані 550 км