xcounter
#

В США ще є Bradley в товарних кількостях на зберіганні, які можна прийти і купити

11485
БМП Bradley, фото ілюстративне, джерело - US DoD
БМП Bradley, фото ілюстративне, джерело - US DoD

Але судячи із всього, запас реально доступних БМП для викупу скорочується невблаганно

На початку червня цього року комісія від грецької армії прибула до США, де змогла відібрати загалом 164 бойових машини піхоти Bradley із запасу техніки, котра стояла на двох базах зберігання. Є навіть деталізація, що покупці з Греції за підтримки офіцерів Армії США й американських дипломатів відібрали 62 "Бредлі" на базі в Кемп-Шелбі (штат Міссіпі), інші 102 – на потужностях BAE Systems в Остіні (штат Техас).

Передбачається, що 62 Bradley в рамках цієї закупки Греція отримає безоплатно в рамках Excess Defense Articles, інші 102 – викупить за пільговою ціною, усі машини пройдуть модернізацію до стандарту M2A3 або ж M2A4, в тому числі за участю грецької промисловості.

Читайте також: Індія хоче налагодити у себе локалізоване виробництво ПТРК Javelin і США, скоріш за все, погодяться
БМП Bradley, фото ілюстративне, джерело - US DoD

Польський портал ZBiAM в цій історії наводить одну важливу деталь – греки заявляють про своє просування в намірі придбати вживані БМП Bradley в США на тлі того, що до цього заявляли також про намір укласти з німецьким концерном Rheinmetall на поставку нових бойових машин піхоти KF41 Lynx.

Ця деталь важлива, бо вона чіткіше пояснює, чому США могли піти на поступки Греції в цій історії, за якими частина "Бредлі" буде поставлена взагалі безоплатно, а інша частина – за пільговою ціною.

БМП Bradley на зберіганні, фото - U.S. Transportation Command

В нашому інфопросторі досі циркулює уявлення, що в американських пустелях розміщені склади зберігання буквально на тисячі бронемашин різних типів, які б можна було буквально завтра та безоплатно віддати Збройним Силам України. Але практика показує, що тут реалії більш помірні.

Наприклад, The Military Balance 2023 вказує, що Армія США має на своїх базах зберігання орієнтовно 2 тисячі M2 Bradley та орієнтовно 800 M3 Bradley, ну і також – заявляється наявність близько 8 тисяч бронетранспортерів M113 та 2 тисяч танків Abrams на консервації.

Однак далі треба зробити поправку на те, що більша, якщо не левова частка цих машин, можуть виступати взагалі "донорами запчастин", тобто бути по суті розукомплектованими та непридатними до відновлення.

БМП Bradley, фото ілюстративне, джерело - US DoD

Тут варто, наприклад, згадати повідомлення про те, що Армія США абияк зберігала запчастини до Abrams, Bradley та інших ББМ на $3,8 млрд, понад половини просто зіпсовані. Тому логічно припустити, що такі втрати перекриваються просто "канібаленням" запчастин із формально цілих машин на зберіганні.

Далі варто звернути увагу, що згадані 164 БМП Bradley для Греції хоча і вдалось набрати, але для цього уже довелось "перебрати" наявні запаси уже на двох базах зберігання. При цьому, судячи з усього, найголовнішим фактором для такої щедрості американців у відборі БМП для грецької армії могло служити бажання перехопити той сегмент ринку, який могла зайняти поставка німецьких KF 41 Lynx від Rheinmetall.

Все вищевикладене приводить до наступного висновку. Справді, БМП Bradley на базах зберігання у товарних кількостях в США ще поки що є. Втім, доступний запас таких машин уже невблаганно вичерпується, чим ще встигають скористатись окремі покупці, як наприклад Греція.

БМП Bradley, фото ілюстративне, джерело - US DoD
Читайте також: Попри війну, Ізраїль звітує про рекордний продаж зброї аж на 13 млрд, але чого продавали найбільше