xcounter
#

"Фурія" яка не боїться російського РЕБ та літає над Кримом: про замовлення та розвиток БпАК від "Атлон Авіа" (відео)

"Фурія" яка не боїться російського РЕБ та літає над Кримом: про замовлення та розвиток БпАК від "Атлон Авіа" (відео)
17713

"Фурія" від "Атлон Авіа" довела здатність протидіяти РЕБ

БпАК А1-СМ "Фурія", який розроблений "Атлон Авіа", впродовж шести років постачається до війська і вже рік знаходиться на озброєнні ЗСУ, є єдиним в Україні безпілотним комплексом розвідки та коригування вогню артилерії, який успішно пройшов державні випробування.

За останні шість років декілька сотень БПЛА налітали вже десятки тисяч годин над позиціями противника, попри усі російські комплекси РЕБ.

Читайте також: Чхали на ті заборони Кремля: США продовжують моніторинг сил РФ у окупованому Криму
БпАК А1-СМ

І мова йде не тільки про зону ООС, Defense Express отримав кадри зняті БпАК А1-СМ "Фурія" над позиціями армії РФ у окупованому Криму.

Як розвивається комплекс та про замовлення на нього у 2021 році ексклюзивно для нашого видання розповів директор компанії "Атлон Авіа" Артем В'юнник.

"Попри те, що БпАК А1-СМ "Фурія" у квітні минулого року був прийнятий на озброєння, ми не зупиняємо працювати над його вдосконаленням. Наприклад, ми вже відпрацювали нову апаратуру передачі даних із цифровим захищеним каналом.

Ми звернулись до Міноборони з пропозицією пройти додаткові випробування та постачати її у складі нових "Фурій" та модернізувати ті, які зараз вже у війську", - розповів Артем В'юнник.

Окрім того, як тільки Україна отримає доступ до стандартів НАТО, то компанія готова за мінімальний час адаптувати БпАК під вимоги Альянсу, зокрема, стосовно каналів передачі інформації. Проте це пов’язано із процесом інтеграції країни та отримання нею Плану дій щодо членства. До цього часу, як підкреслив очільник компанії, ці стандарти - таємні.

БпАК А1-СМ

Водночас в комплексі "Фурія" вже багато років як реалізована підтримка натівської системи координат MGRS, та системи воєнних символів APP-6B, що дає можливість нашим підрозділам обмінюватись даними про цілі "на одній мові" з колегами з Альянсу.

Проте і зараз "Фурія" без додаткових складнощів працює там, де армія РФ розташувала свої комплекси РЕБ. Щобільше, саме завдяки цьому комплексу їх і розвідують. Серед публічних епізодів - у 2016 році "Фурія" виявила комплекс Р-330Ж "Житель" та спокійно передала його координати знаходячись прямо над ним.

БпАК А1-СМ

Також, спеціально для Defense Express, продемонстрували один з результатів аеророзвідки позицій армії РФ у окупованому Криму. Цей політ відбувався у 2020 році поблизу Філатівки, де російські війська облаштували польовий табір з вертолітними майданчиками та парком бронетехніки.

БпАК А1-СМ

В "Атлон Авіа" прокоментували ситуацію, яка виникла наприкінці січня 2021 року, коли командування ЗСУ вирішило обмежити використання БпАК А1-СМ "Фурія", мовляв, він не працює через російський РЕБ. Навіть попри те, що за статистикою Генштабу через вплив засобів РЕБ на Донбасі було втрачено лише шість дронів з декількох сотень.

"Ті проекти рішень, які були підготовлені керівництвом ЗСУ, як виявилось, таки би мовити, були передчасними. Зараз за нашим зверненням Служба військового правопорядку веде розслідування. Але станом на сьогодні, на 2021 рік в нас ще немає замовлення від Міноборони на БпАК А1-СМ "Фурія". Сподіваємось, що воно буде сформовано до кінця цього місяця.

БпАК А1-СМ

А поки ми продовжуємо виготовляти наші безпілотні комплекси за свої кошти, бо розуміємо, що армії потрібна "Фурія", бо інакше її б не прийняли на озброєння. Бо якщо чекати, поки затвердять ДОЗ, знайдуть та виділять кошти - ми просто не встигнемо виконати замовлення", - підкреслив директор "Атлон Авіа", додавши що компанія зараз також виконує експортний контракт.

Читайте також: У ЗСУ освоюють сучасний РЛК 1Л220УК "Зоопарк-3" від НВК "Іскра": військові позитивно оцінюють розробку