Комплекс призначений для протидії та нейтралізації загроз, що створюються безпілотними літальними апаратами. Сам дрон є частиною ширшої системи, що забезпечує виявлення та знищення безпілотників. Він також може використовуватись для знищення наземних цілей.
Гюрай Алі Канлі, член правління компанії Transvaro, що виготовляє Fedai, повідомив турецькому інформаційному агентству Anadolu, що дрон має спеціальну систему, що призначена для припинення атак беспілотників, але сам дрон можна використовувати і у якості ударного засобу, якщо буде потрібно.
Читайте також: Кулемет замість ровів та колючого дроту: в Туреччині представили бойову систему для охорони кордонів (відео)
Він сказав, що основним завданням Fedai є збиття баражуючи боєприпасів та безпілотників, але, змінивши бойову частину, Fedai можна також використовувати як протитанкову, протипіхотну оборонні систему або у якості ударного засобу.
"Крило та структура механізму трекінгу цілі у Fedai відрізняється від усіх інших продуктів", - пояснив Канлі, додавши, що коли наближається загроза, Fedai наводиться на ціль за допомогою власної оптичної системи пошуку.
Представник Transvaro повідомив, що наприкінці цього місяця в компанії продемонструють збиття справжнього безпілотника, і додав, що БПЛА Fedai повністю розроблені турецькими інженерами.
З іншого боку представник компанії Havelsan Незіх Сісман розповів, що в основі ідеї лежить мета Havelsan розробити систему, яка зможе захистити об'єкти критичної інфраструктури або інші важливі установи.
Система використовуватиме штучний інтелект для виявлення та класифікації цілей. Вона діятиме за таким принципом:
- наближення БПЛА буде фіксувати радар
- радар передає дані на електронно-оптичний комплекс, який буде вести ціль до запуску Fedai;
- Fedai буде запущений у сторону цілі для її нейтралізації.
Вибір часу та місця підриву визначатиме дрон-камікадзе після візуального сканування цілі. Для сканування йому потрібно перебувати на відстані до 40 метрів до цілі. Дрон-камікадзе буде корисним в умовах застосування глушіння сигналу БПЛА.
Fedai запускається з контейнера та має розкладне поворотне крило. Він може запускатись інтегрованою системою виявлення БПЛА та захисту від них, що розроблена компанією HAVELSAN і в процесі виконання місії, до виходу безпосередньо на ціль, може перенаправлятись на інші цілі. Після захоплення цілі, Fedai переходить на її самостійне відстеження та утримання.
За даними виробника, апарат розвиває швидкість до 100 км/год. Максимальна висота польоту – 500 метрів. Відстань, що апарат може подолати – до 40 км, час польоту – 1 година. Відомо, що вага електронно-оптичної головки становить 1,5 кг.
Раніше Defense Express повідомляв, що в ході конференції з військових радарів та безпеки кордонів (Military Radar and Border Security Summit), що 5-7 жовтня проходить в Анкарі (Туреччина), компанія з Анкари Meteksan Defense та інженерна компанія UNIDEF зі Стамбула представили новий спільний концепт напівавтоматичної системи для забезпечення охорони кордону – компактне поєднання сучасних радару та кулемету, що використовуються для виявлення та знищення порушників кордону.
Читайте також: Озброять БПЛА, роботів та піхоту – в Туреччині випробовують нову міні-ракету (відео)