xcounter
#

Чим знову атакували Кримський міст: рашисти заявляють, що збили, але плутаються у свідченнях

Чим знову атакували Кримський міст: рашисти заявляють, що збили, але плутаються у свідченнях
17267

Поки окупаційна влада Криму говорить про те, що це була крилата ракета, у РФ ширяться версії, що це перероблена С-200 чи ОТРК "Сапсан", але насправді є дещо простіший варіант

Гауляйтер поки окупованого Криму Аксенов повідомив, що у районі Керчі була "збита" крилата ракета, ця подія сталась близько 12:00. Звісно повідомивши, що ніяких ушкоджень та постраждалих немає.

Цю інформацію також підтверджують так звані російські "воєнкори", але кардинально розійшлись у показах відносно типу ракети. Дехто фантазує про те, що насправді це була не крилата ракета, а перероблена зенітна ракета від ЗРК С-200, яка тепер вміє атакувати наземні цілі за балістичною траєкторією. Інші заявляють про те, що це знову був ОТРК "Грім-2" - "Сапсан", який за оновленою публічною інформацією вкрай далекий від завершення.

Читайте також: Якщо Польща справді дала Україні Мі-24, там можуть бути свої особливості
ОТРК Сапсан
Пускова ОТРК "Сапсан" на репетиції параду у 2021 році

Паралельно із заявою про атаку та "успішну роботу" російського ППО, рух Кримським мостом заборонили на декілька годин. А загалом, через посилені заходи безпеки та перевірку окупантами автотранспорту в останні дні утворюються черги по півтисячі автівок, які очікують на проїзд.

Водночас на наявних відео знятих у районі Кримського мосту добре видно, що зенітні ракети направлені на висотну ціль. А крилаті ракети для прориву протиповітряної оборони використовують маловисотний прорив.

Таким чином, дуже малоймовірно, що для атаки дійсно була використана крилата ракета. Це твердження також справедливо й для конвертованого БПЛА "Стриж".

Можливо зробити припущення, що якщо все ж таки мова йшла про "крилату ракету", то тоді з високою долею вірогідності мова йде про спеціальну хибну ціль типу ADM-160 MALD, останні версії якої можуть передавати отриману інформацію щодо радіолокаційного опромінення. Така ціль на РЛС якраз і має виглядати, як крилата ракета, а її високий профіль польоту необхідний для того, щоб дізнатися положення об'єктів ворожої ППО.

Але у РФ за сьогодні це було не єдине відбиття ракетної атаки. Місцева влада Ростовської області повідомила, що також близько 12:00 у районі Донецька, який знаходиться поблизу кордону з Україною на території РФ, була "збита" ще одна ракета без зазначення типу. Офіційно у РФ також задекларували, що постраждалих немає, але пошкоджені деякі будови та є "інші технічні пошкодження". Також місцеві вже показали уламки, але ідентифікувати їх не вдалось.

уламки ракети донецьк РФ
Читайте також: Як влаштована ППО міст-мільйонників та стратегічних об’єктів