xcounter
#

Бретон знову каже, що ЄС може встигнути вчасно поставити ЗСУ 1 млн снарядів, але є питання

3632
155-мм артилерійські снаряди, фото — Rheinmetall
155-мм артилерійські снаряди, фото — Rheinmetall

ЄС в будь-якому випадку поставить Україні 1 млн артилерійських боєприпасів, але питання в тому, як швидко вдасться реалізувати цей план, "дедлайн" якого спливає вже у березні

Попри те, що в ЄС вже неодноразово розписалися у затримці з виконанням "боєприпасного плану для України", який було ухвалено навесні минулого року, і який передбачає постачання 1 млн артилерійських боєприпасів до березня вже цього року, європейський комісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон наполягає на тому, що "оборонка" ЄС все ще може досягти визначеної мети та цієї весни "закрити" питання з виробництвом боєприпасів і згодом поставити їх в Україну.

САУ
Робота 155-мм САУ "Богдана" на північному напрямку, фото — Командування Об’єднаних сил ЗСУ

Він зауважує, що "абсолютно" можливо досягти визначеної мети у 1 млн артилерійських боєприпасів до березня або ж квітня, цитує його слова видання Politico. Таким чином, затримка з виконанням плану сягатиме всього лише до одного місяця.

Читайте також: Надпросте пояснення, чому у НАТО навряд з'являться FPV-дрони: у Бундесвері пояснили ігнорування цієї зброї

Втім, Бретон також зауважує — що "ми всього лише Європейська комісія". Фактично, це опосередковано говорить про те, що навряд чи його слова можуть кардинально вплинути на те, а як же оборонно-промисловий комплекс ЄС впорається із завданням.

Бретон також знову повторю тезу, озвучену ще в листопаді минулого року — мовляв, щоб досягти мети з постачання боєприпасів Україні, варто обмежити їхній експорт в країни, що не входять до ЄС. І що уряди країн-членів союзу мають тиснути на ОПК, щоб той нарощував виробництво.

Водночас перша частина цієї тези про обмеження експорту доволі суперечлива, бо низка тих чи інших компаній мають вже укладені контракти, які не можна просто так взяти і розірвати чи відтермінувати постачання на тривалий строк. Цю ж ідею одразу після минулорічної заяви Бретона розкритикували й у Європейській асоціації аерокосмічної, безпекової та оборонної промисловості, заявивши, що це підірве довіру до європейського ОПК як постачальника.

155-мм артилерійський боєприпас
Фото — Nammo

Бретон також заявив, що протягом півтора-двох років ЄС може зрівнятися з РФ у контексті виробництва зброї і що їм "надзвичайно важливо" мати такий же потенціал, хоча знову ж таки цілком ймовірно, що тут йдеться про особисте бачення єврокомісара, яке може значно знаходитися з реальним станом справ в ОПК ЄС.

FPV-дрон
Брак артилерійських снарядів у ЗСУ покриватимуть FPV-дронами

Хоча певні зрушення у процесах з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, звичайно, спостерігаються. Так чи інакше оборонні підприємства працюють над збільшенням темпів виробництва продукції, а в Німеччині високотехнологічні відзначили про руйнування застарілої філософії та перехід у "нову еру" з розумінням сьогоднішніх суворих реалій.

Читайте також: Армія РФ зараз може відстрілювати у п’ять разів більше артбоєприпасів, ніж Україна — британський центр RUSI