xcounter
#

Бразилія не може модернізувати свої танки Leopard 1, бо запчастини до машин тепер потрібні Україні

6723
Всі фото — Exército Brasileiro
Всі фото — Exército Brasileiro

Через високий попит на запчастини до цих танків бразильське військо занепокоєне подальшою долею свого флоту танків Leopard 1A5BR

Бразилія на "невизначений термін" переносить проєкт модернізації своїх бойових танків Leopard 1A5BR — таке офіційне повідомлення минулого тижня, 14 вересня, оприлюднило на своїх інформаційних ресурсах Командування тилу бразильського війська.

Проєкт оновлення бразильських танків Leopard 1A5BR опинився під загрозою через "високий попит на деталі для бронетехніки на міжнародному ринку", цитує заяву командування видання Tecnologia & Defesa.

Читайте також: Бразилія хоче нові САУ, і вже є сім кандидатів з різних куточків світу, від Archer до SH15
Leopard 1A5
Бразильські танки Leopard 1A5

Простими словами — оскільки сьогодні десятки бойових танків Leopard 2 ведуть активні бойові дії в Україні, і ще десятки Leopard 1 вже поставлені/мають бути передані Силам оборони, то відповідно значна кількість запасних частин до цих машин буде виділятися передусім для відновлення та обслуговування танків українського війська.

Як відзначають у виданні, питання модернізації танків Leopard 1A5BR бразильське військо обговорює вже місяць, і там говорять не тільки про загрозу невизначеності з оновленням машин, але й працездатності флоту цих танків у цілому.

Проєкт модернізації бразильських танків Leopard 1A5BR

Програма оновлення бразильських танків стартувала у лютому 2020 року, коли були затверджені технічні умови для проведення робіт, всього бразильці планували оновити 116 своїх танків Leopard 1A5BR.

У рамках модернізації машини мали б отримати посилений бронезахист, а також оновлення низки систем, таких як

  • електропривід башти;
  • приціл командира та тепловізор механіка-водія;
  • систему гасіння пожежі;
  • блок управління клімат-контролем.

Також на бразильські машини планувати встановити:

  • системи зв’язку L3Harris Falcon III RF-7800V-V51x та Thales SOTAS;
  • системи управління вогнем Сentro de Desenvolvimento de Sistemas GCB;
  • тактичні комп’ютери AEL Sistemas CTM.

Разом з тим, вже у 2023 році бразильці вирішили відмовитися від посиленого бронювання та удосконаленого захисту, а також відкинули ймовірність заміни як башти, так і гармати на нову 120-мм, бо виявилося дорого. І загалом запропонували два варіанти оновлення машин, які "комбінували" перелічені вище варіанти із оновленням різних систем і встановленням нових пристроїв.

Читайте також: Як проґавити контракт одразу на 450 БТР і "кинути" власну "оборонку": Бразилія не погодила продаж Guarani Україні