xcounter
#

ATACMS все ще критично важливий для ЗСУ, але у США кажуть про "практичні аспекти доступності"

3822
Ракета ATACMS, фото Lockheed Martin
Ракета ATACMS, фото Lockheed Martin

Іншими словами – що Армія США не має в запасі достатню кількість ракет, щоб передати їх без загрози власній обороноздатності

До кінця цього року Україна має вперше отримати високоточні далекобійні бомби GLSDB, з якими дальність наявних на озброєнні ЗСУ ракетних систем HIMARS та M270 зросте аж до 150 км – втім, попри це, передача інших далекобійних ракет ATACMS, які у порівнянні з GLSDB мають вдвічі більшу дальність у 300 км, аж ніяк не втрачає актуальності – водночас, судячи зі слів заступниці радника Пентагону зі справ України, РФ та Євразії Лаури Купер, США наразі не можуть знайти "вільних" ATACMS для ЗСУ, розповідають у виданні The War Zone.

Передусім тут варто сказати таке – що насправді передача ракет ATACMS пов’язана не з побоюваннями щодо ескалації або ж перетином так званих "червоних ліній", а з "практичними аспектами доступності" зброї, як виразилася Купер.

Читайте також: У США планують збільшувати дальність нової ракети PrSM для HIMARS і бити далі 500 км

Простими словами – що перед тим, як відправити Україні ту чи іншу кількість озброєння, Пентагон враховує кількість власних запасів, щоб зрозуміти, що з усього можна відправити в Україну без шкоди власній безпеці.

І з ATACMS сьогодні виходить така ситуація – що протягом останніх 20 років всього було виготовлено близько 4000 ракет, частина з яких була продана союзником, ще близько 600 ракет американські військові використали безпосередньо під час бойових дій, ще якась частина – вистріляні під час навчань та випробувань.

Водночас, як стверджується, США розглядають ракети ATACMS як важливу зброю, яка буде потрібна у конфлікті з рівним суперником, і що вона стратегічно важлива для підтримки обороноздатності країни, тому "зайві" ракети можуть з’явитися тільки тоді, коли США будуть у достатніх кількостях отримувати наступника ATACMS – далекобійну ракету PrSM.

Разом з тим, попри такі заяви, у США продовжують тиснути на адміністрацію Байдена, щоб вона зрештою "розблокувала" передачу ракет ATACMS. Так, наприклад, нещодавно була прийнята двопартійна резолюція, яка закликає передати Україні ці ракети.

Читайте також: Передачу яких далекобійних ракет для України Британія відкрила Storm Shadow замість ATACMS