xcounter
#

Армія США замовила собі "понад 100" Switchblade 600, але невідомо, як швидко вони їх отримають

2651
Switchblade 600, фото — AeroVironment
Switchblade 600, фото — AeroVironment

Старша версія баражуючих боєприпасів типу Switchblade може нищити цілі на відстані у понад 90 км

Армія США у рамках своєї нової програми з термінового посилення війська ударними дронами Low Altitude Stalking and Strike Ordnance або ж LASSO розмістила замовлення на баражуючі боєприпаси Switchblade 600 від компанії AeroVironment.

Таку інформацію про закупівлю цього озброєння для потреб американського війська на виставці AUSA-2023 виданню Breaking Defense повідомив начальник відділу закупівель служби Даг Буш.

Читайте також: Рашисти мають низку проєктів "копії Switchblade": які дрони-камікадзе розробляє ворог
Switchblade 600
Switchblade 600, фото — AeroVironment

Про замовлення відомо поки що небагато — що дронів буде "понад 100 одиниць", водночас терміни постачання баражуючих боєприпасів Switchblade 600 американському війську не розкриваються. Втім, відзначається, що "мета — якомога швидше передати їм у руки американських військових".

Як відзначає Даг Буш, ці дрони-камікадзе найбільш ймовірно будуть призначені для військових на рівні роти і мають надати солдатам на полі бою "розширені можливості атакувати танки та іншу бронетехніку по їхньому найслабшому місцю — зверху", хоча й відзначається, що Switchblade 600 "не є панацеєю".

Щодо самої програми LASSO, у рамках якої закуповуються Switchblade 600, то варто нагадати, що це доволі "свіжий" проєкт американського війська, який передбачає термінове оснащення військових дронами-камікадзе, які можуть боротися з танками.

Водночас безпілотник від компанії AeroVironment, звичайно, буде не єдиним дроном-камікадзе у рамках цієї програми — загальна концепція LASSO полягає в тому, щоб обрати одночасно низку компаній задля конкуренції і не виключено, що зрештою для Армії США оберуть низку різних моделей БПЛА.

"Молодша" версія Switchblade була удосконалена за результатами використання в Україні

Власне, ця теза якраз і пояснює те, чому при сьогоднішній потребі мати на озброєнні дійсно тисячі одиниць таких зразків, як дрони-камікадзе, Армія США замовляє доволі незначну кількість Switchblade 600 — всього понад 100 одиниць.

Але водночас актуальним залишається питання й про те, а скільки всього цих баражуючих боєприпасів на місяць сьогодні може робити AeroVironment — ймовірно, компанії вдалося збільшити цей показник з урахуванням останніх заяв її віцепрезидента з глобального розвитку бізнесу та маркетингу Чарлі Діна, який зауважив, що кількість дронів Switchblade 600, які є на озброєнні України, "швидко збільшується" і що "наразі "300-ті" поки що перевершують "600-ті за кількістю", але скоро все зміниться".

Водночас ще у жовтні 2022 в AeroVironment заявили, що можуть виробляти понад 2000 систем Switchblade 600 на рік і що протягом декількох місяців хочуть збільшити виробничі потужності до 6000 одиниць.

Читайте також: Switchblade 300 на полі бою в Україні: чому це не засіб проти піхоти в окопах і які важливі цілі нищить ця зброя