xcounter
#

​Армія США готується замінити бронетранспортер М113 на AMPV від BAE Systems

1983
​Армія США готується замінити бронетранспортер М113 на AMPV від BAE Systems

Заміна М113 на нову бронемашину AMPV у армії США вийшла на фінальний етап

Армія США розпочинає фінальний етап із заміни справжнього "ветерана" - бронетранспортера М113, який експлуатується вже 60 років. Вже найближчим часом М113 почнуть замінювати на бойову машину AMPV від BAE System.

Перша партія AMPV потрапить до Anniston Army Depot - спеціального комплексу армії США, який виробляє, модернізує та ремонтує бойові машини, а також відповідає за збереження резервів озброєння.

Читайте також: Армия Польщі отримає мікро-дрони для розвідки та наведення на полі бою
AMPV
AMPV стане заміною М113

Фахівці цього комплексу проведуть доробку AMPV у відповідності до вимог армії США та результатів попередньої тестової експлуатації, повідомив сенатор США Річард Шелбі. Після чого планується розпочати масове серійне виробництво нової бойової машини для американських армійських частин.

Загалом Пентагон планує, відповідності до контракту, який був підписаний у 2014 року, закупити майже 3000 AMPV. Поставки будуть здійснювати впродовж 10 років, а їх загальна вартість склаже 4,7 млрд долл. Це дозволить США зняти з озброєння бронетранспортер М113, який воював ще у В’єтнамі.

М113 В’єтнам
М113 у В’єтнамі

М113 відігравав роль машини переднього краю поля боя, поки не у 1980-х роках армія США не отримала M2 Bradley. М113 пережив численні модернізації та став платформою для різноманітних машин, починаючи від командно-штабних до систем ППО та самохідних мінометів. Загалом було вироблено понад 85 тисяч М113, які експлуатуються у понад 50 країнах світу. Проте 60-річна конструкція вже вичерпала можливості своєї модернізації.

У свою чергу, новий AMPV побудований на базі БМП M2 Bradley та повторює її компонування за виключенням башти, на місці якої буде встановлюватись бойовий модуль або турель із 12,7-мм кулеметом.

M2 Bradley
БМП M2 Bradley став базою для AMPV

AMPV отримав 600-сильний дизельний двигун та розганяється до 61 км/год. Водночас підвищений рівень захисту та габарити машини зумовили її високу масу - 34-36 т.

AMPV
AMPV у санітарному варіанті

Екіпаж машини складається з 2 екіпажу та 6 бійців у десантному відділенні. На базі AMPV має бути створені командні та санітарні варіанти, а також транспортер мінометів.

Читайте також: Парламент Естонії підтримав ідею виробництва бронетранспортерів