xcounter
#

Американці показали, як швидко вони вистежать ворогів на полі бою

Думаєте, добре замаскувались? Тепер це завжди брехня…
4484
Супутникове фото розташування
Супутникове фото розташування

Нові технології дозволяють легко знайти замаскованого ворога на полі бою. І вдень, і вночі. Американці вирішили це показати усім - і своїм, і чужим.

На цікаву річ натрапив, копирсаючись у американському інтернет-просторі. Декілька днів тому, точніше - 7 травня 2020 року полковник армії США Скотт Вудворд (Scott Woodward), командир 11-го бронетанкового кавалерійського полку, розмістив у Twitter оце супутникове зображення.

Супутникове зображення електронних засобів замаскованого батальйону

На зображенні показано електронний відбиток усіх елементів батальйону, вкупі з підрозділами забезпечення. Фото було зроблено під час маневрів у Національному навчальному центрі армії США у Каліфорнії.

Читайте також: Радіоелектронна боротьба: аналіз арсеналу Росії

Командування батальйону вважало, що машини добре замасковані, захисту також сприяла місцевість – десь у низині. Але супутникова фотографія показала, що замаскована батальйонна група виглядала на місцевості як новорічна ялинка уночі з усіма включеними гірляндами. Надзвичайно помітно.

Супутник – який, не згадується – проводив зйомку території у Каліфорнії у режимі, який дозволяє йому бачити та фіксувати радіоелектронне випромінення усіх засобів підрозділу. Від радіостанцій солдат та бойових машин до різних систем придушення роботи імпровізованих вибухових пристроїв, РЛС тощо. Усі ці електронної пристрої і давали оті «відбитки», які побачив супутник через усі маскувальні сітки навіть вночі.

Але це ще не все. Був і другий американський підрозділ, який у ході навчань мав завдання знайти оту замасковану бойову тактичну группу з 11-го полку. Так само орієнтуючись на електронні відбитки працюючої апаратури противника – але спираючись не на допомогу супутника, а на власні системи пошуку. Як згодом написав Скотт Вудворд, його опоненти під час навчань використовували електронні системи ведення бойових дій, і помітили його батальйон з відстані у 12 кілометрів.

Звичне маскування у ході реальних бойових дій допоможе вам залишитися живим хіба що трохи довше...

"Якщо так виглядає ваш "відбиток" у ході застосування електронних засобів, то вже немає значення, скільки у вас камуфляжу. Звичне маскування у ході реальних бойових дій допоможе вам залишитися живим хіба що трохи довше", - написав командир 11-го бронетанкового кавалерійського полку разом із цим зображенням.

11-й бронекавалерійський полк завжди воює за противника

Ну, і "вішенка на торті".

11-й бронекавалерійський полк у США – це структура, яка у навчальному центрі у Каліфорнії завжди воює за противника. Усі їхні бойові та транспортні засоби є або оригінальними, або репліками систем зброї та техніки, що імітують можливості та візуальний вигляд потенційних супротивників. Власне, тут можна побачити щось на кшталт радянських та російських танків, БМП, БРДМ та інше, з чим американці планують мати справу на полі бою.

Читайте також: В НАТО хочуть бачити, де і як Росія глушить GPS