У російському Єкатеринбурзі вже почались репетиції параду до 9 травня, завдяки яким з'явились детальні фото нової "модернізації", а по суті демодернізації танка Т-72Б3, який вже отримав додатковий індекс "зразка 2022 року".
Ця версія машини отримала простіші прицільні засоби та систему управління вогнем в цілому, але посилений захист, виконання якого викликає величезну кількість запитань. Самі фото, при цьому доволі детально, були зроблені самими рашистами.
Читайте також: Радари TRML-4D надефективні у виявленні російських літаків, і тепер виробник робить їх наперед
Зокрема Т-72Б3 зразка 2022 року, який рашисти активно пхають на фронт, остаточно отримав тепловізійний приціл 1ПН96МТ-02 замість "Сосни-У". Цей приціл має, відповідно до декларування самих розробників, вдвічі гірші характеристики за приціл із французькими тепловізійними матрицями.
Характерною рисою нового прицілу серії 1ПН96, який розроблявся для встановлення у легкоброньовану техніку, є спеціальна ручка, якою навідник має відкрити бронешторку прицілу. Виглядає це наступним чином:
Також на танку не помічено характерної щогли сенсору вітру, який дозволяє вносити коригування для підвищення точності стрільби. Але не виключено що він замінений на інший.
Водночас рашисти максимально дооснастили Т-72Б3 захисними елементами. Зокрема додатково заброньовано нижню лобову деталь та передній щиток надгусенічної полиці.
Окрім динамічного захисту "Контакт" рашисти також активно почали використовувати навісні елементи захисту у вигляді екранів не тільки на бортах, але й на кормі. При цьому монтаж цих панелей виконаний за допомогою ланцюгів. З огляду на все мова йде про використання елементів з рознесеним бронюванням, коли між двома сталевими пластинами вставлено два гумових елементи.
Водночас на башті на кормі та на її бортах розміщено контейнери динамічного захисту 4С24, який розроблявся для встановлення на легку бронетехніку. А також додаткові контейнери динамічного захисту "Контакт-1" у районі люка командира.
Викликає запитання роль мотузок, які прикривають стик башти та корпусу, можливо вони мають відігравати роль ланцюгів. Але у цьому випадку використанно саме сітку з мотузки, на якій висять металеві елементи, які навряд зможуть викликати передчасну роботу кумулятивного боєприпасу.
Загалом у боковій та кормовій проєкції збільшено захист, включно із районом біля люка командира. Через застосування додаткового захисту Т-72Б3 зразка 2022 року остаточно залишився без традиційної колоди для самовикопування, скриньок для ЗІПу та шноркелю для підводного водіння.
З огляду на кількість додаткового бронювання Т-72Б3 зразка 2022 року переступив сакральний для рашистів поріг ваги у 50 тонн. При цьому зробить це ще впевненіше після того, як потрапить на передову, де буде ще більше обвішаний додктовим бронюванням вже самими російськими танкістами, які для цього використовують навіть металеві сітки з камінням.
Читайте також: Трофейний Т-90А із України може мати "таємничого покупця" в США, бо танк везуть дуже дивно