Повітряні Сили ЗСУ використовують у складі зенітного ракетного комплексу IRIS-T оглядову радіолокаційну станцію TRML-4D від Hensoldt AG, і тепер у компанії очікують, що матиме обсяг замовлень на цю систему на сотні мільйонів євро, як розповідають у виданні Bloomberg.
Як відзначається, Україні було поставлено вже чотири РЛС TRML-4D (перша радіолокаційна станція була поставлена у жовтні), і в цьому році має бути поставлено ще дві одиниці.
Читайте також: Німецькі ЗРК в Україні збивають 9 з 10 ракет і Шольц пообіцяв якнайшвидше поставити ще три IRIS-T
Головний виконавчий директор компанії Томас Мюллер відзначає, що на сьогодні це "кращий радар середнього радіуса дії у світі". Як зауважує видання, РЛС TRML-4D "допомагає Україні перехоплювати понад 90% ворожих літаків в її небі".
У компанії настільки впевнені у попиті на ці РЛС, що сьогодні виробляють системи наперед, ще до того, як отримують на них замовлення, і в компанії очікують, що така тенденція буде тривати й надалі. Зокрема Німеччина у рамках програми European Sky Shieldнаразі планує закупити до восьми зенітних ракетних комплексів IRIS-T
.
Радіолокаційна станція TRML-4D є дійсно новітнім зразком озброєння та військової техніки. Це остання версія сімейства радарів TRML, яка вперше була представлена у 2018 році на виставці Eurosatory і постачається замовникам з 2020 року. Серед операторів цієї РЛС цієї серії, крім України та Німеччини, є також Нідерланди, Литва, Малайзія та Таїланд.
Нагадаємо, РЛС має інструментальну дальність виявлення цілей до 250 км, мінімальна ЕПР цілі, яку "бачить" радар, становить 0,01 кв. м, кількість цілей при цьому становить до 1500 одиниць.
Читайте також: ЗРК IRIS-T вперше засвітився на фото в Україні, і воно "підказує" одну цікаву деталь