xcounter
#

США відпрацьовують удари з B-52 по Калінінграду, а Іспанія атаки Harrier з авіаносця у Балтійському морі

2453
США відпрацьовують удари з B-52 по Калінінграду, а Іспанія атаки Harrier з авіаносця у Балтійському морі

Зараз у Балтійському морі проходять масштабні навчання НАТО BALTOPS 24

Прямо зараз у Балтійському морі, яке після вступу до НАТО Фінляндії та Швеції стало фактично внутрішніми водами країн Альянсу, розпочали масштабні навчання BALTOPS 24. До них залучено понад 50 кораблів та понад 80 літаків та близько 9 тисяч військових з 20 країн НАТО.

Це традиційні навчання, яка проходять вже 53 рік поспіль, а почались вони 7 червня із заходу 30 кораблів, які беруть участь у маневрах, до Клайпеди у Литві, а тривати вони будуть до 20 червня.

Читайте також: Rheinmetall покаже зенітний варіант БМП Lynx для Угорщини, може знадобитись і для ЗСУ
BALTOPS 24
Кораблі учасників BALTOPS 24 у Клайпеді (тут та далі джерело фото: STRIKFORNATO)

Якщо брати корабельний склад, то увагу слід звернути на доволі значну кількість десантних кораблів, які беруть участь у навчаннях. Зокрема Іспанія направила свій флагман - універсальний десантний корабель Juan Carlos I, який є носієм літаків Harrier, якого супроводжує ракетний фрегат Almirante Juan de Borbon класу Alvaro de Bazan.

США залучили десантний New York класу San Antonio та командний корабель Mount Whitney (флагман Шостого флоту США). А Нідерланди Johan de Witt - один з двох десантних кораблів у строю.

BALTOPS 24

Щодо морської ударної компоненти, то окрім згаданого іспанського Juan de Borbon, серед ракетних фрегатів необхідно зазначити польський General Pulaski класу Oliver Hazard Perry, данський Peter Willemoes класу Iver Huitfeldt, французький Auverne класу Aquitaine та три шведські корвети Visby та німецький корвет Magdeburg класу Braunschweig.

ESPS Almirante Juan de Borbon USS Mount Whitney
ESPS Almirante Juan de Borbon та USS Mount Whitney

Також у навчаннях, окрім надводних кораблів беруть участь підводні сили. Наприклад, на навчаннях засвітилась німецька субмарина проєкту 212.

Тобто навіть якщо брати виключно корабельний склад, який лише залучений до навчання, то його цілком можливо назвати співрозмірним з тим, що РФ має на Балтійському морі загалом.

Але активність під час навчань проходить у небі, зокрема доволі несподіваною є участь американських стратегічних бомбардувальників B-52, які відпрацьовують підхід до Калінінградської області та, вочевидь, запуск крилатих ракет. При цьому з відкриттям бомбових люків та практичного скидання "корисного навантаження".

BALTOPS 24 B-52
B-52 під час BALTOPS 24

Також, свої тренування високоточних ударів по наземних цілях показала Іспанія, яка підняла свої літаки вертикально злету та посадки Harrier з Juan Carlos I.

При цьому окрім Іспанії свої Harrier залучили й США , які досі експлуатують їх у Корпусі морської піхоти.

Harrier Корпусу морської піхоти США
Harrier Корпусу морської піхоти США

Звісно це все під прикриттям літаків, які в умовах Балтійського моря цілком можуть базуватися на розгалуженій мережі сухопутних аеродромів.

F/A-18 ПС Іспанії
F/A-18 ПС Іспанії під час BALTOPS 24

Також під час навчань відпрацьовувались десантні операції, що враховуючи велику кількість островів на Балтійському морі, вкрай важливо.

Бо кожен такий острів може доволі легко перетворитись у протикорабельну батарею завдяки десантуванням на них сучасних високоточних ракетних системи, що остаточно зведе активність ворожого флоту до нуля.

BALTOPS 24 HIMARS

Й таким чином BALTOPS 24 чудово демонструють, як у НАТО цілком можуть зробити Балтійське море безпечним. Особливо на фоні провокацій РФ на кордоні з Естонією.

Читайте також: Скільки часу необхідно США для того, щоб передати 116 Abrams, приклад Польщі