xcounter
#

РФ вкрала та розширила ідею українського "Корсара" та для свого ПТРК "Корнет" розробляє легку ракету 9М134

20831
РФ вкрала та розширила ідею українського "Корсара" та для свого ПТРК "Корнет" розробляє легку ракету 9М134

Нова ракета до російського ПТРК призначена для ураження легкої бронетехніки

У РФ повідомили про розробку нової ракети для протитанкового комплексу "Корнет", який є основним для армії РФ. Ракета має індекс 9М134 та розробляється тульским "КБ приборостроения", що входить до "Ростех" та є розробником самого "Корнета".

Її головна особливість - значно менша вага, у чотири рази менше за штатну 9М133, а призначення - в ураженні, як зазначено, "середньоброньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки", при цьому ракета має тандемну бойову частину для протидії динамічному захисту. Легка 9М134 має систему наведення "лазерна стежка", як і 9М133.

Читайте також: З’явилися дані, скільки зброї ЄС купує "за кордоном", і там невтішні для них цифри

Поява цієї інформації у російських державних ЗМІ, з посиланням на повідомлення прес-служби розробника, пройшла вже після офіційної "прем'єри" 9М133 на виставці "Армия-2024" у серпні. Але демонстрація нової ракети вочевидь не отримала відповідного ефекту і було вирішено зробити ще одну спробу.

9М134 та 9М133 птрк корнет ракети
9М134 та 9М133

Зазначимо, що ця російська розробка, на перший погляд, нагадує український "Корсар", який також є легшою ракетою для ураження менш броньованих цілей у порівнянні із ПТРК "Стугна". Нагадаємо, що ракета до "Стугни" РК-2С має калібр 130 мм та разом із пусковим контейнером важить 30 кг, забезпечуючи пробиття не менше 800 мм за динамічним захистом. А 107-мм РК-3К до "Корсара" вдвічі легша, але пробиває не менше 550 мм за динамічним захистом.

ПТРК Стугна та Корсар
ПТРК Стугна та Корсар

Водночас треба визнати, що у РФ з легкою 9М134 пішли далі та розвинули українську ідею. Зокрема для цієї нової ракети задекларована вага 6,2 кг разом із контейнером, а калібр зменшено до 82-мм. Бронепробиття ж становить 250 мм за динамічним захистом. Цього вже не достатньо для ураження танка у лобовій проєкції, але більш ніж вистачає для протидії БМП, БТР та MRAP.

9М134 ттх

Також слід зазначити, що це не окрема ракета для окремого ПТРК, а додатковий постріл до вже наявної та доволі широко розповсюдженої системи. Водночас превалювання кількості легкоброньованої техніки над танками є очевидним, як і надлишковість можливостей великокаліберних ракет для їх ураження.

9М134 корнет
9М134

Але наразі місце ПТРК на полі бою дуже сильно посунулось через FPV-дрони, які якраз більш ефективні проти легкоброньованої техніки у силу обмеження ваги бойової частини. Більше того, вони дозволяють працювати у режимі NLOS, поза межами прямої видимості цілі.

Водночас російський "Корнет" такої можливості немає, як і абсолютна більшість інших ПТРК за виключенням певних версій ізраїльського Spike та французького Akeron, доля якого, через вартість - небезхмарна, бо початковий план виробити 10 тисяч скоротився до 1 тисячі.

ПТРК
ПТРК "Корнет"

Таким чином, цілком можливо, що легка 9М134 до російського ПТРК "Корнет" є лише спробою "зачепитися" за нові умови поля бою. При цьому цілком можливо очікувати, що лобі "Ростеха" вистачить на те, щоб продавити нову ракету у виробництво та почати її постачання до російського війська.

Читайте також: Пентагон розкрив скільки зараз США виробляють ракет до HIMARS та Pariot, а також артилерійських снарядів