Попри те, що Україна ще на рівні квітня 2023 року отримала перші зенітні системи Skynex від Rheinmetall, а їх постачання батарейними комплектами продовжувалось і весною 2024 року, досі їх робота у складі ЗСУ залишалась непублічною. І лише зараз у Повітряному командуванні "Захід" показали епізод з тренувань українських зенітників на полігоні та епізоди з його бойовою роботою.
На опублікованому відео зафіксовано сама стрільба, яка відрізняється надвисоким темпом стрільби у 1000 пострілів на хвилину, так і таких важливих аспектів, як повітряний підрив 35-мм боєприпасів AHEAD, системи управління вогнем, роботи розрахунку, заряджання тощо.
Читайте також: У РФ вигадали ще один "геніальний" засіб протидії зенітним дронам ЗСУ з категорії "розмальовка"
Але слід зазначити, що Повітряні сили використовують Skynex не з колісного шасі, а як стаціонарну платформу, яку можливо перевозити. І враховуючи те, що ця система призначена для прикриття точкових об'єктів це доволі логічно, а також спрощує обслуговування шасі, яке потрібно лише для її перевезення, а не витримування всіх перевантажень під час стрільби.
Також показано заряджання Skynex, яке здійснюється обоймами по 7 снарядів 35х228 мм. І на кадрах чудово видно про які за розміром боєприпаси мова йде. Зазначимо, що кожний такий боєприпас має вагу 1,7 кг, з яких самого снаряда 750 грамів. Вони мають швидкість на дульному зрізі 1050 м/с (3780 км/г) та пролітають максимальну дальність у 5 км за 8,2 секунди, у випадку промаху спрацьовує самоліквідатор.
Якраз у них і криється головна особливість Skynex - програмований підрив. Бо кожний такий боєприпас
оснащений 152 вольфрамовими елементами вагою 3,3 грама, які утворюють "хмару" уламків у безпосередній близькості до цілі.
Також на відео показані такі особливості роботи Skynex, як автоматичне супроводження цілі, що здійснюється за допомогою оптико-локаційної системи, що працює у парі зі стрільбовою РЛС. Також додамо, що у Skynex входить оглядовий радар X-TAR3D із дальністю виявлення цілей до 50 км.
На відео також показана робота розрахунку, який знаходиться в окремому командному пункті. Бо вогнева частина Skynex - це безпілотний бойовий модуль.
Читайте також: У ЗСУ польський Rak називають найкращим мінометом - як ця зброя б’є рашистів