xcounter
#

Данія отримала F-35 у строю, хоча перший був переданий ще у 2021 році, а замовлені у 2016 - чому так довго

1287
Данія отримала F-35 у строю, хоча перший був переданий ще у 2021 році, а замовлені у 2016 - чому так довго

Данія ще у 2016 році замовила за зараз фантастичним цінником у 115 млн доларів за одиницю 27 F-35, але лише зараз отримала перші винищувачі у строю, хоча ще шість знаходяться у США й літають з 2021 року

Королівські повітряні сили Данії 1 жовтня отримали перші чотири F-35 у якості вже стройових машин, які безпосередньо посилять обороноздатність країни.

Сама церемонія мала доволі масштабний характер і лише на авіабазі Скрідструп зібралось тисячі глядачів, а самі винищувачі п'ятого покоління здійснили 1,5-годинний політ над всією країною двома парами, часом у супроводжені F-16, які й мають замінити.

Читайте також: Чи вплине зміна влади у Словаччини на постачання озброєння до України
F-35 данія

Маршрути польоту були обрані таким чином, щоб дійсно максимально охопити всю територію країни, а політ здійснювався на незначній висоті.

І насправді для України ця подія також має значення, тому що Данія є одним з донорів F-16 для України. Тому перші F-35 для Данії означають й вивільнення F-16 для наших повітряних сил.

F-35 F-16 Данія

Але шлях до переходу на нову машину виявився не швидким. Бо контракт на 27 машин країна підписала ще у 2016 році з цінником у 3,1 млрд доларів. Тобто по вже абсолютно нереальній ціні у 114,8 млн доларів за одну машину. Бо поточні ціни - це 208,3 млн доларів за один F-35 на прикладі Чехії.

F-35 ПС Данії

А перший винищувач п'ятого покоління Данія чекала до квітня 2021 року, саме тоді відбувалась урочиста передача першої машини на підприємстві Lockheed Martin у Форт-Уерті, у штаті Техас. Але цей літак залишився у США, як і всі перші шість одиниць вироблених для цієї країни.

Більше того, вони продовжують залишатися саме там. Бо використовуються для навчання пілотів та наземного технічного персоналу.

F-35 ПС Данії

Й таким чином "передача" перших шести машин у випадку з F-35 не означає те, що вони вже у країні, а головне - вже у строю. До речі, два роки між передачею першого літака до передачі вже стройових машин були витрачені на модернізацію наземної інфраструктури авіабази Скрідструп.

F-35 данія

Всі фото: Kongelige Danske Flyvevåben

Читайте також: У ПС ЗСУ розповіли, як просувається навчання українських пілотів на винищувачі F-16