xcounter
#
Ан-225 "Мрія" - флагман Antonov Airlines

​"Укроборонпром" націлився "віджати" "Мрію": під загрозою Antonov Airlines (документи)

Ан-225 "Мрія" - флагман Antonov Airlines
8822

Бій за "Антонов" продовжується, під загрозою опинився надприбутковий актив - унікальний флот Antonov Airlines з літаків Ан-225 "Мрія" та Ан-124 "Руслан" на який націлився "Укроборонпром"

Скандал навколо ДК "Укроборонпром" та ДП "Антонов" набирає обертів. У розпорядженні Defense Express опинився ряд документів, які торкаються намірів держконцерну "віджати" в "Антонова" авіакомпанію Antonov Airlines.

Боротьба за "Мрію"

"Укроборонпром" неодноразово звинувачували у тому, що "під ширмою" трансформації він намагається знищити "Антонов", а звільненні величезні площі у Києві віддати під забудову. Проте, окрім понад 4 тисяч гектар, Айварас Абромавичус та його "команда реформаторів", судячи з усього, націлилась на ще один актив підприємства - Antonov Airlines.

Читайте також: Про Falarick, "Антонов" та ракету, яка знищить російські С-400: події тижня від Defense Express
Antonov Airlines
Основа флоту Antonov Airlines - "Мрія" та "Руслани"

Про намір продати "непрофільні" для "Укроборонпрому" активи Абромавичус заявляв неодноразово. Проте що саме вважати профільним чи ні - залишалось за дужками, мовляв, мова йде про дитячі садки, школи та басейни та інше. Але саме під цим "інше" ховаються реальні "апетити", щонайменше, відносно "Антонова".

Про намір "Укроборонпрому" вичленити з держпідприємства авіакомпанію з флотом у декілька десятків літаків, зокрема єдиним у світі Ан-225 "Мрія" та сімох Ан-124 "Руслан", попередили самі авіабудівники.

Фактично мова йде про мільярди гривень на рік, які заробляє "Антонов" на перевезенні вантажів по всьому світу, надаючи послуги НАТО та рятуючи світ від корановірусу. Для розуміння порядку цифр - рейс "Руслану" за маршрутом Китай-Європа коштує понад 650 тисяч доларів, а цінник "Мрії" може легко скласти мільйон доларів.

Саме ці кошти дозволяють "Антонову" самотужки виконувати програму з імпортозаміщення літаків, збирати Ан-178 для Перу, проводити глибоку модернізацію "Русланів" та розробляти Ан-188 для українського війська.

Ан-178
Ан-178 - найновіший літак "Антонова"

У випадку відокремлення від ДП "Антонов" Antonov Airlines - єдине в Україні авіабудівне підприємство залишиться без стабільного джерела доходів, яке дозволяє тримати багатотисячний фаховий колектив. Фактично, мова йде про намір швидкого доведення до банкрутства "Антонова".

Але це призведе до того, що "Мрія" та "Руслани" навіки залишаться прикутими до землі. Бо єдиного сертифікованого підприємства, яке має право обслуговувати ці літаки, вже не буде.

Таким чином, як попереджають у листі авіабудівники, через намір Айвараса Абромавичуса, Україна залишиться не тільки без "Антонова", але і без "Мрії".

Інформація щодо звільнення (оновлено)

Ще один важливий епізод боротьби за "Антонов" - звільнення очільника підприємства Олександра Донця, про що 9 червня офіційно повідомив "Укроборонпром". Проте наказ про звільнення не існує або не був доведений до ДП "Антонов", про це у своєму листі до Айвараса Абромавичуса написав сам Олександр Донець.

"Звертаю Вашу увагу, що окрім повідомлення на web-сторінці ДК "Укроборонпром" про припинення, начебто, повноважень президента ДП "Антонов" не існує жодного офіційного документа, який би свідчив про прийняття Вами такого незаконного рішення", - йдеться у листі. Додавши, що звільнення під час лікарняного, на якому він знаходиться з 5 червня, є грубим порушенням з законодавства.

Згодом з'явилась інформація, що Окружний адміністративний суд міста Києва відстояв інтереси Олександра Донця та заборонив здійснювати будь-які дії щодо зміни даних про президента ДП "Антонов" у Державному реєстрі, у тому числі виключати з держреєстру відомості про те, що Олександр Донець є керівником держпідприємства.

У відповідь, через декілька годин після появи інформації про рішення суду, "Укроборонпром" заявив, що концерн не є органом влади, а керівник "Антонова" - державним службовцем, тому ця справа була не підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.

Водночас зазначається, що концерн нібито не знав про лікарняний Олександра Донця, бо не отримав відповідний документ. У будь-якому разі Айварас Абромавичус заявив, що знову підписав наказ про звільнення керівника "Антонова", на цей раз датований 15 червням.

Своєю чергою ветерани АТО, які звернулись до влади зі своїм листом, вважають, що звільнення Олександра Донця зроблено з метою дестабілізації підприємства та знищення осередку опору спробам "Укроборонпрому" віджати Antonov Airlines та землю на якій знаходяться виробничі цехи "Антонова".

Земля
Для розуміння масштабу - площа "Антонова" (виділено червоним) у Києві приблизно дорівнює Гідропарку

Додамо, що проти рішень "Укроборонпрому" також виступили Антикризова рада громадських організацій, Український союз промисловців і підприємців, профспілка авіабудівників України та асоціація "Укравіапром", які звернулись з листом до Зеленського.

Але замість відповіді на ці та інші звинувачення керівництво "Укроборонпрому" вже перейшло до відвертої критики РНБО та рішення президента України Володимира Зеленського. Йдеться про утворення Міністерства розвитку стратегічних технологій та інновацій, яким має керувати новий віце-прем’єр.

Читайте також: ​"Антонов" вимагає виходу з "Укроборонпрому": звернення авіабудівників до Зеленського