Черговий скандал в "Укроборонпромі" набирає обертів. Після того, як "Антонов" звинуватив керівництво Державного концерну у намаганнях знищити підприємство, а у відповідь гендиректор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус звільнив очільника Олександра Донця, колектив авіабудівного підприємства звернувся до вищого керівництва України з проханням врятувати авіабудівну галузь України.
Читайте також: "Антонов" звернувся до Зеленського: керівництво "Укроборонпрому" нищить оборонний комплекс України
У зверненні до Президента України Володимира Зеленського, а також інших керівників держави, йдеться про необхідність термінового виключення ДП "Антонов" зі складу ДК "Укроборонпром".
Окрім того, авіабудівники вимагають створити міністерство, яке буде координувати роботу аерокосмічної галузі та оборонно-промислового комплексу в Україні, а також просять повернути на посаду керівника Олександра Донця та затвердити програму розвитку авіабудівної галузі до 2030 року.
У іншому випадку, як підкреслюють на підприємстві, "Антонов", а разом із ним і вся авіабудівна галузь України буде знищена за бажанням нинішнього керівництва "Укроборонпрому".
"ДК "Укроборонпром" вдається до заходів, спрямованих на припинення діяльності підприємства. Серед таких методів - намагання швидко корпоратизувати підприємство без урахування існуючих ризиків... Прикладів такої трансформації тільки в Києві - безліч, на території багатьох ліквідованих підприємств терміново проводиться комерційна забудова. Площі "Антонова" не дають спокою новоявленим реформаторам", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що для обгрунтування цих дій "Укроборонпром" з численними порушеннями проводив постійні перевірки, які блокували діяльність "Антонова".
Окрім того, держконцерн свідомо гальмував процес затвердження фінплану підприємства через намагання отримати 15% від прибутку від його діяльності.
"І це в той час, коли "Антонов" власним коштом проводить програму імпортозаміщення, не маючи фінансової підтримки з боку держави, не маючи жодного держзамовлення, але виконуючи за власний рахунок обов’язки з побудови літака Ан-178 за контрактом, укладеним між компанією "Спецтехноекспорт" та МВС Перу", - підкреслюють у ДП "Антонов".
Читайте також: "Укроборонпром" проти "Антонова": війна за небо чи за землю?