Напередодні Першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій DFNC1, 28 вересня, у Києві відбувся нетворкінг-прийом, що об’єднав під одним дахом українських урядовців, послів і військових аташе країн-союзників, та очільників провідних світових виробників зброї та військової техніки. На заході побував кореспондент Defense Express.
З вітальним словом до учасників звернулися Бріджит Брінк, Посол США в Україні, активна позиція американських дипломатів стала прекрасною демонстрацією підтримки співпраці України та США в оборонній галузі.
Читайте також: Як працює допомога США Україні й чому її більша частина залишається в Америці
Присутніх привітав Олександр Камишін, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України, у заході також взяв участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов та інші українські топ-чиновники оборонного сектору, які мали можливість донести свої меседжі до міжнародної аудиторії в неформальній обстановці та почути їхні запити щодо потенційної співпраці.
DFNC1 Networking Reception відбувся у рамках Першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій та дав змогу учасникам розширити мережу професійних контактів і обговорити найактуальніші питання реалізації спільних проєктів оборонної промисловості в Україні.
Партнерами заходу стали Babcock International Group, Textron, Bell Flight, Culmen International та GardaWorld. На DFNC1 Networking Reception були представлені гравці збройового ринку зі США, Великобританії, Франції, Німеччини, Чехії та інших держав. В неформальних дискусіях взяли активну участь члени USUBC та партнери COSA – світові лідери Raytheon, AMS, Logistics Plus, SOC, L3Harris Technologies, Українська Бронетехніка, Palantir Technologies, Прогрестех-Україна та багато інших.
Величезним плюсом події стала можливість безпосередньо поспілкуватись з ключовими стейкхолдерами, необхідними для реалізації проєктів, задати запитання, відповіді на які допоможуть рухатися в рази швидше на шляху втілення проєктів. Під час заходу виробники бронетехніки обмінялися ідеями щодо певних технологічних рішень для потреб Збройних Сил України. Представники Raytheon поспілкувалися з керівником КБ Луч, і певний обмін досвідом та потенційні спільні проєкти в Україні могли б тільки підсилити кожну компанію і зробити свій внесок у глобальну безпеку.
Директор з корпоративних відносин USUBC Денис Яцишин, який зібрав під дахом Ради ключових гравців світової оборонної індустрії, і продовжує розширювати присутність таких компаній в цій спільноті, виступив ведучим заходу. USUBC є найдієвішою в Україні бізнес-асоціацією в аспекті роботи з оборонними компаніями. Фактично ніхто з міжнародних організацій стільки не займається тією тематикою.
Керуючий партнер і засновник COSA Павло Верхняцький у своїй промові підкреслив необхідність створення спільних оборонних підприємств в Україні, проведення R&D та обміну досвідом, а також організації виходу на зовнішні ринки разом із партнерами. Він наголосив на важливості відповідального та комплаєнтного бізнес-підходу задля успіху цих проєктів і спільного сталого розвитку.
Представники COSA виступили комунікаторами між українськими та міжнародними гравцями, та в силу специфіки своєї діяльності, поділились баченням щодо питань комплаєнсу та стратегічного ризику менеджменту при входженні на новий ринок. Зокрема, обговорювались питання дью ділідженсу контрагентів, що в сучасних геополітичних умовах є вкрай важливим, особливостей роботи з галузевими ризиками, та спільної роботи на зовнішніх ринках в умовах санкційних режимів та посилення експортного контролю.
Учасники прийому відзначили високий рівень підготовки заходу, цільову аудиторію як з державного, так і приватного сектору, та високий градус довіри, що супроводжував дискусії та професійні діалоги. За підсумками заходу деякі з лідерів цього ринку відкрито сказали про готовність відкрити офіси своїх компаній в Україні.
Нагадаємо, що 29 вересня 2023 року в Києві відбувся Перший Міжнародний Форум Оборонних Індустрій (DFNC1). Захід був організований трьома українськими міністерствами: Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерством оборони, та Міністерством закордонних справ України.
Учасниками Форуму стали 252 компанії з понад 30 країн, котрі виготовляють весь можливий спектр озброєння, як то танків та артилерії, дронів та боєприпасів, програмне забезпечення та інші необхідні технології. Також до заходу долучились державні та приватні підприємства оборонного комплексу України, а також defence-tech стартапи.
Раніше Defense Express писав про те, як привабити лідерів міжнародного оборонного ринку в Україну, забезпечити розвиток оборонки та боєздатність війська.
Читайте також: Яку зброю для ЗСУ вже робить український ВПК, і що планується для того, щоб цього було ще більше