У понеділок, 4 жовтня цього року, у місті Бердянськ відбулася урочиста церемонія включення гідрографічного катера "Дмитро Чубарь" (зі складу плавзасобів Бердянського МТП) до складу Військово-Морських Сил ЗСУ.
Після оголошення наказу про включення, командиром катеру було піднято Військово-Морський прапор Збройних Сил України. Даний катер виконуватиме завдання спіьно з іншим корабельним складом в акваторії Азовського моря, повідомила прес-служба ВМСУ.
Читайте також: США профінансували будівництво ще 6 катерів Mark VI для ВМСУ
В свою чергу, вранці 5 жовтня 2021 року, вже український криголам "Джеймс Кларк Росс" (колишній RRS James Clark Ross) увійшов в одеський порт - нове місце його постійної приписки. Буксири відшвартували судно до 19-го причалу, розповіли в прес-службі Адміністрації морських портів України.
Нагадаємо, криголам буде працювати в складі Національного антарктичного наукового центру. Це перший криголам, який за роки Незалежності з'явився "на озброєнні" у вітчизняних полярників.
"За всі роки Незалежності - це наш перший криголам, адже весь флот, який нам залишився від Радянського Союзу, у нас використовували нераціонально і неефективно, фактично знищуючи його. Нам залишилося тоді 36 суден, з них 12 було льодового класу, але за станом на початок 2021 роки не залишилося жодного на ходу, а піддається ремонту тільки одне. І в такій ситуації ми зараз отримуємо цілих два нових кораблі - криголам "Джеймс Кларк Росс" океанського класу і, вже в Біскайській затоці, наукове судно "Бельгіка", яке теж океанського класу, але буде дослужувати у нас в Чорному морі", - відзначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Варто додати, що переданому Україні за символічні $5 млн криголаму ще не придумали нове ім'я.
За попередніми планами, урочиста церемонія його перейменування, в якій візьме участь президент Володимир Зеленський, запланована на кінець цього місяця.
Також 1 жовтня цього року в Україну відправлено науково-дослідне судно Belgica, котре було передано Україні Королівством Бельгії на підтримку екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів.
Читайте також: Україна знову говорить із Данією про можливе будівництво патрульних кораблів