xcounter
#

Для опанування F-16 пілотами ПС ЗСУ створюють навчальний центр у Східній Європі

2065
F-16 ПС Данії, фото – Royal Danish Airforce
F-16 ПС Данії, фото – Royal Danish Airforce

Навчання українських пілотів на F-16 має розпочатися найближчим часом, деталі будуть обговорювати на черговій зустрічі у форматі "Рамштайн"

Низка європейських країн активно працюють над масштабним проєктом з навчання пілотів Повітряних Сил ЗСУ на західні винищувачі F-16 – зокрема проводяться роботи над створенням навчального центра в одній з країн Східної Європи. Таку інформацію повідомила у листі Палаті представників Нідерландів очільниця оборонного відомства країни Кайса Оллонгрен, розповідають у міноборони країни.

Так, Міністерство оборони Нідерландів – як країни, що спільно з Данією та за підтримки США очолюють так звану "коаліцію винищувачів" для України – нині активно працює над планом навчання F-16 та проводить консультації зокрема з такими країнами, як Бельгія, Люксембург та Велика Британія.

Читайте також: Bloomberg каже, що Нідерланди готові передати Україні F-16: скільки всього є літаків та які терміни
F-16
Фото: U.S. Air Force

Станом на сьогодні всі потенційні учасники цієї коаліції працюють над вмістом навчальних курсів для українських пілотів – нагадаємо, що вони мають бути суттєво скорочені, ймовірно, від декількох місяців до чотирьох, з урахуванням тих результатів, які продемонстрували наші пілоти на попередніх тестах, що проходили у США.

Зараз план, над яким працюють наші союзники, складається з трьох основних частин. По-перше, найголовнішим завданням є якомога швидше розпочати навчання пілотів ПС ЗСУ на літаки F-16. По-друге, організація проведення базової льотної підготовки і, по-третє, створення навчального центра, про який вже йшлося вище.

Навчання українських пілотів має розпочатися вже влітку, тобто орієнтовно у проміжку двох з половиною місяців, детальніше це питання має бути обговорене на черговій зустрічі "Рамштайн", яка відбудеться завтра, 15 червня. Зокрема Данія, як країна-очільниця "коаліції винищувачів", за повідомленням західних ЗМІ, має розпочати навчання пілотів вже в серпні.

Нагадаємо, раніше речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат відзначив, що вже сформовано "першу хвилю" пілотів, які будуть навчатися на F-16, і яка складається з кількох десятків військових. Водночас очільник оборонного відомства України Олексій Резніков відзначив, що Україна буде готова розгорнути винищувачі F-16 вже восени чи взимку – наприкінці 2023 - на початку 2024 років.

Читайте також: Скільки саме навчальних F-16 має "авіаційна коаліція" для України, бо це важливо для підготовки пілотів ЗСУ