xcounter
#

Чи може Алжир отримати "єгипетські" Су-35Э від РФ, які взагалі мали передати Ірану

1852
"Єгипетський" Су-35СЭ, ілюстративне фото з відкритих джерел
"Єгипетський" Су-35СЭ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо припущення виявиться вірним, то виходить, що на одні й ті ж літаки росіяни знаходять уже третього покупця

В соцмережах з'явилось відео, яке стало приводом для чуток про те, що Алжир ймовірно придбав у Росії літаки Су-35СЭ із колишнього "єгипетського контракту", по яким до цього було припущення, що вони можуть бути передані Ірану як "оплата" за поставки далекобійних дронів-камікадзе "Шахед".

Хоча це відео має погану якість, але воно все рівно дозволяє ідентифікувати, що там фігурує саме Су-35, а не наприклад Су-30СМ із складу ВПС Алжиру, і заодно зауважити характерний камуфляж, пише французький портал Opex360.

Читайте також: М’янма отримала від РФ шість Су-30СМ, і схоже що це був останній "легальний" контракт на російські літаки

В даному випадку доводиться говорити про чутки саме тому, що на вказаному відео ми бачимо лише один літак, який з однаковою ймовірністю міг бути як і поставлений в складі партії з мінімум кількох Су-35СЭ, так і просто переданий Алжиру від РФ в одиночному екземплярі для проведення ознайомчих польотів та ухвалення подальшого рішення щодо укладення контракту.

Тим більш, є відкритим питання про те, коли саме РФ та Алжир могли дійти хоча би попередніх домовленостей щодо можливої поставки Су-35СЭ. Бо російські пропагандистські "ЗМІ" ще в 2019 році стверджували, що алжирці підписали контракт на поставку 14 літаків вказаного типу, однак потім ці дані не підтвердились.

Крім того, в 2021 році були повідомлення про те, що РФ начебто почала виробництво перших шести Су-34 із 20 (за деякими даними – навіть 40) замовлених Алжиром літаків цього типу, однак після лютого 2022 року даних по цій ймовірній угоді в публічному просторі не було.

Однак паралельно є і повідомлення й про те, що Алжир справді став першим експортним покупцем російських літаків типу Су-57. Тому на такому тлі якраз не доводиться виключати варіант того, що алжирці та росіяни могли досягти певних домовленостей і по літакам типу Су-35СЭ.

Від Defense Express доповнимо – якщо повідомлення про поставку "єгипетських" Су-35СЭ від Росії для Алжиру підтвердиться, це означатиме, що рашистам довелось знайти уже третього покупця на ці літаки, котрий ймовірно виявився більш поступливим, аніж Іран.

Далі коротко нагадаємо передісторію питання: у 2018 році Єгипет замовив у РФ 24 літаки Су-35СЭ за 2 мільярди доларів, однак в 2020 році буквально в останній момент відмовився від цих винищувачів під загрозою прямих санкцій від США; так у росіян і з’явилось 24 "зайвих" Су-35СЭ.

"Єгипетські" Су-35СЭ на майданчику КнААЗ, частину з яких могли передати Ірану, травень 2023 року, зображення - Airbus/Ben-Reuter

У 2022 році пішли повідомлення про те, що отримувачем цих "єгипетських" літаків від Росії тепер стане Іран, котрий активно постачав "Шахеди" Кремлю. Ці повідомлення підтверджувались заявами іранської сторони, а у жовтні 2024 року стало відомо і про те, що до готових Су-35 Іран отримав ще й ліцензію на виробництво цих винищувачів.

Однак за кілька місяців потому "щось пішло не так", бо в грудні 2024 року Іран чомусь зацікавився китайськими JF-17 з Пакистану, що могло бути зокрема маркером реального ставлення до бойових літаків російського виробництва. Тим більш, за останні 2 роки іранці так і ні разу не демонстрували начебто отримані Су-35, на відміну від фактично поставлених навчально-бойових літаків типу Як-130.

Рашистський Су-35С для "ВКС РФ" на тлі "єгипетських" Су-35СЭ, Комсомольск-на-Амурі, жовтень 2022 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: Супутник показав, що зараз із атомним флагманом РФ "Петр Великий", який хотіли списати 2 роки назад