На приватному вітчизняному підприємстві "Рамзай" тривають роботи зі створення першого українського ударного БПЛА гелікоптерного типу.
Як розповіли представники підприємства в інтерв’ю програмі "Security talks з Валентином Бадраком", нова машина має корисне навантаження у 200 кг, половина - відводиться під високоточні ракети.
Читайте також: Майже як винищувач: бойові гелікоптери ЗСУ зможуть використовувати ракети "повітря-повітря"
За їх наведення відповідає сучасний прицільний комплекс ПрК-Р-21, котрий є зменшеною та адаптованою спеціально під новий безпілотник версію системи ПрК-Р-11 (подальший розвиток відомого комплексу 524Р для ударних гелікоптерів).
"У цей комплекс входить і автопілот власної розробки, і система управління зброєю, і стабілізована платформа, виконана на високому технологічному рівні - з трьома телевізійними каналами, з лазерним каналом, з лазерним далекоміром, тепловізійним каналом, що дозволяє вирішувати завдання прицілювання й управління високоточною зброєю", - розповів директор ПрАТ "Рамзай" Юрій Польовий.
В базовій версії цей комплекс наведення дозволить використовувати дві українські керовані ракети РК-2В (комплекс "Барєр-В" від ДККБ "Луч"), які мають дальність ураження цілі до 7,5 км й наводяться за принципом "лазерної стежки" (тобто лазерним променем підсвічується хвостова частина ракети).
Однак, крім цього способу, новий комплекс може й "підсвічувати" не тільки ракету, а й власне цілі, що дозволить застосовувати західні боєприпаси, які діють за цим принципом.
Так, аналогічна система "підсвітки" цілі використовується на ударно-розвідувальному БПЛА Bayraktar TB2 при наведенні керованих бомб Roketsan MAM-C та MAM-L, чи окремих версій американських НАР Hydra 70 з напівактивною лазерною головкою самонаведення (ГСН).
Також за схожим принципом працюють і більш "важкі" протитанкові гелікоптерні комплекси озброєння – турецька ПТРК UMTAS чи американська AGM-114 Hellfire.
"Ми вже сьогодні можемо прийняти на борт існуюче ракетне озброєння з лазерними головками наведення натівського типу. У наших найближчих планах - створити такі ж максимально недорогі керовані боєприпаси ракетного типу", - відзначив Юрій Польовий.
Наголосимо, що в Україні не існує власних серійних ракет з "лазерною підсвіткою". Хоча сам принцип такого озброєння нашим конструкторам цілком відомий і є певний досвід створення зразків озброєння.
Мова йде, наприклад, про керований артилерійський снаряд з лазерним напівактивним самонаведенням калібру 152/155-мм "Квітник" чи спільний польсько-український проект ПТРК "Пірат", де польська ГСН вбудована в українську ракету Р-3 від комплексу "Корсар".
Читайте також: Є своє, але воно непотрібне: ЗСУ не розглядає для модернізації ударних Мі-24 український комплекс "Бар‘єр-В"